Bez kategorii

(VIDEO) Mateusz Gamrot WYGRYWA z Tsarukyanem! Fenomenalna walka na gali UFC Vegas 57!

Walka, na którą czekała cała Polska! W swoim pierwszym main evencie w UFC wystąpił Mateusz Gamrot. Najlepszy polski lekki spotkał się na UFC Vegas 57 z bardzo groźnym Armanem Tsarukyanem. Warto przypomnieć, że wszyscy skazywali „Gamera” na sromotną klęskę!

Były mistrz KSW w dwóch kategoriach wagowych zaliczył falstart w największej federacji MMA, przegrywając przez kontrowersyjną decyzję sędziowską. Była to zarazem pierwsza porażka Mateusza w MMA. Gamrot podniósł się natychmiast i już w kolejnym występie skończył na początku drugiej rundy Scotta Holtzmana. Później poradził sobie jeszcze lepiej i w niewiele ponad 60 sekund poddał Jeremy’ego Stephensa. Do UFC Vegas 57 ostatnią walką „Gamera” była wygrana przez TKO z Diego Ferreirą, którego Polak zniszczył kolanami w parterze!

Oponentem Mateusza Gamrota był niezwykle groźny Arman Tsarukyan. 25-letni Ormianin również przegrał w debiucie w UFC, nie dając rady Islamowi Makhachevowi. Popularny „Ahalkalakets” zdominował i nie dał szans żadnemu z trzech kolejnych oponentów. W przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy Tsarukyan brutalnie kończył Christosa Giagosa, jak i Joela Alvareza w lutym bieżącego roku.

Mateusz Gamrot vs. Arman Tsarukyan – relacja

Runda 1

Tsarukyan zaczął od straszenia prostymi. Gamrot szuka low kicka, trafia jednak powietrze. Kombinacja w wykonaniu Arman niecelna, idzie w nogi Ormianin. Ciasno trzyma go Polak i sam też szuka obalenia. Walka zostaje w stójce, mocny middle kick Tsarukyana. Na wstecznym Kudowianin, szuka sprowadzenia, jednak mu się nie udaje. Kolejna kombinacja Ormianina zakończona kopnięciem, zaraz dobry prosty Mateusza. Próba low kicka w jego wykonaniu łatwo wyłapana przez Ormianina, który sprowadza Polaka, a ten pięknie się odwraca! Miał na plecach przeciwnika, ale odwrócił się raz jeszcze i to on zajął plecy Armana Tsarukyana! Zerwanie klinczu, walka wraca na środek klatki. Kolejne kopnięcie Ormianina na głowę Polaka i zaraz high kick! Gamer bardzo spokojny, atakuje prostymi. Rywal szuka low kicków i kolejnego kopnięcia na żebra, wyłapuje jego nogę Gamrot. Dużo pracuje kopnięciami Tsarukyan, szuka lewego sierpa. Idzie w nogi Gamer, odwraca się rywal i łapie gilotynę! Jest jednak za płytka i ma za mało czasu by pomyśleć o skończeniu.

Runda 2

Obaj atakują okrężnymi ciosami, obaj niecelni. Mateusz wyłapuje nogę rywala, jednak nie udaje się go przewrócić. Dobry low kick w wykonaniu Tsarukyana, Gamrot atakuje serią zakończoną niecelnym podbródkowym. Zaczyna pracować w stójce Gamer, brakuje mu jednak kilku centymetrów do głowy rywala. Dobry zamarkowany prosty w wykonaniu Polaka, mocne kopnięcie na żebra w wykonaniu Tsarukyana. Próbuje obalić Ormianin, Gamrot szukał odwrócenia, ale wracają do stójki. Mocna kombinacja Armana ląduje na gardzie Polaka. Znów idzie po obalenie Tsarukyan, Gamrot dobrze się skręca! Wyłączył mu rękę Tsarukyan i wracają do stójki. Mocny łokieć w wykonaniu Armana śmignął koło łuku brwiowego Polaka! Kolejna kombinacja Ormianina zakończona kopnięciem. Gamrot stara się pracować prostymi. Niecelna bokserska wymiana, Gamrot próbuje zbliżyć się do oponenta. Mocny prawy sierp w wykonaniu Polaka nie sięga głowy Ormianina.

Runda 3

Tsarukyan od razu zaczyna atak od kopnięć na korpus. Mateusz szuka klinczu, rozrywa to rywal. Trafia Polak prawym prostym. Podchodzi blisko Ormianina, który kąsa krótkimi prostymi. Uchylił się po obalenie Gamrot i wyłapał przy tym uderzenie. Trzymał mocno za nogę przeciwnika, jednak ten wciąż jest na nogach. Celny lewy jab Mateusza. Trafił mocno Polak i idzie w zapasy! Klincz za plecami, okopuje nogi rywala. Bardzo mocno trzyma Gamer, Tsarukyan nie ma możliwości uwolnienia się i zostaje sprowadzony na kolana! Wraca jednak do stójki, choć wciąż zaplecami ma Gamrota. Udaje mu się w końcu zerwać klamrę i natychmiast zaczyna odrabiać punkty prostymi. Sam szuka obalenia, Gamer dobrze się broni. Skacze na jednej nodze Polak i wyprowadza proste! Tsarukyan trafia obrotowym kopnięciem na korpus i kontynuuje atak middle kickami.

Sprawdź!  Bartosiński w UFC? Szef Artnox zdradza, kiedy to nastąpi! "Będzie musiał pokonać..." [VIDEO]

Runda 4

Od razu wywiera presję Gamrot i trafia Ormianina! Ten jednak nie pozostaje dłużnym, a Mateusz idzie w klincz. Wysokie kopnięcie Tsarukyana zgaszone przez Polaka. Świetny prosty w wykonaniu Gamera, szuka też sprowadzenia. Atakuje Tsarukyan i przewraca się Gamer! Od razu idzie w zapasy Tsarukyan, dobrze jednak broni się Polak i zajmuje plecy przeciwnika! Znów mocny klincz zza pleców, jednak szybko rozerwany. Wymiany bokserskie celne w wykonaniu obu fighterów. Szuka front kicku Polak, trafia zaraz go Tsarukyan. Kolejne mocne kopnięcie Ormianina wyłapane przez Gamrota i znów mamy klincz na siatce. Ciasno trzyma Ormianina Mateusz i zajmuje plecy! Krótkie ciosy na głowę Tsarukyana i szuka Polak duszenia zza pleców! Wykaraskał się z tego Arman. Polak jednak ciasno trzymał przeciwnika do samego końca

Runda 5

Arman od razu zaczyna prostymi kombinacjami w stójce. Mateusz szuka mocnego prawego i trafia! Zaraz jednak Tsarukyan kopie łydkę Polaka i ten pada na matę. Szybki powrót do stójki, ale Arman kontynuuje okopywanie nogi Gamera. Idzie po obalenie Ormianin, łatwo broni się Gamrot, a zaraz sam w mig doskakuje do rywala! Dociska Tsarukyana do siatki Gamer, próbuje odciągnąć rywala od siatki. Idzie za plecy Gmrot i wyprowadza kolana na uda przeciwnika. Ahalkalakets ucieka, ale zaraz znów doskakuje mu za plecy Polak. Mocne ciosy z obu stron, ale częściej trafia Tsarukyan. Kontruje Gamer kopnięcie prawym sierpem i idzie w nogi. Wybronił się Tsarukyan. Skraca dystans Polak, szuka prawego sierpa. Ewidentnie zmęczeni obaj fighterzy, leci sporo niecelnych haków. Napiera Tsarukyan, ale Mateusz łapie go za nogi i sprowadza! Chwila kotła, Tsarukyan jeszcze wyprowadził kilka ciosów.

Sprawdź!  (VIDEO) Pierwsze face-to-face Artura Szpilki i Denisa Załęckiego przed walką na High League 4!

Oficjalny wynik: Mateusz Gamrot wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.