FAME MMA

W jakiej formule zmierzy się Jacek Murański z Arkadiuszem Tańculą? Oficjalne stanowisko FAME MMA!

Już oficjalnie zostało potwierdzone, że na gali FAME 12 nie odbędzie się rewanż pomiędzy Mateuszem Murańskim, a Arkadiuszem Tańculą. Pierwszy z zawodników doznał kontuzji i musiał zrezygnować z pojedynku. W zastępstwo wszedł natomiast… ojciec Mateusza, czyli Jacek Murański! Tańcula przyjął tą propozycję i do walki dojdzie już w najbliższą sobotę, 20 listopada. W jakiej formule zawalczą?

Rewanż pomiędzy Mateuszem Murańskim, a Tańculą

Od kilkunastu dni było głośno na temat rewanżu pomiędzy Mateuszem, a Arkadiuszem Tańculą. Do ich pierwszej walki doszło na FAME 10, gdzie po trzech rundach zwyciężył Tańcula, jednak kilka sekund po zakończonym starciu stracił przytomność i został wyniesiony na noszach. Mateusz i jego ojciec nie zgadzali się z wynikiem starcia. Przekonywali, że to ręka Mateusza powinna powędrować w górę. Zapewnili również, że to nie koniec konfliktu.

Wydawało się, że rewanż będzie problemem z powodu relacji pomiędzy Murańskim i FAME MMA. Zawodnik bowiem złamał umowę z organizacją i kilka dni po gali zawalczył dla innej federacji. Zapis w kontrakcie zabraniał mu tego przez kolejne 6 miesięcy.

Jacek Murański w FAME MMA

Nikt nie spodziewał się tego, że do rewanżu dojdzie, a dodatkowo FAME zakontraktuje… Jacka Murańskiego! Na pierwszej konferencji ogłoszono, że oprócz rewanżu pomiędzy Mateuszem, a Tańculą do klatki wejdzie Jacek. Zawalczyć miał on dopiero na gali FAME 13, która odbędzie się na początku 2022 roku. Sugerowano, że jego rywalem będzie Popek, bądź Tomasz Oświeciński.

Sprawdź!  (VIDEO) Piotr Szeliga sprawdzić siłę swoich ciosów. Z jaką mocą bije zawodnika Fame MMA?

Jacek Murański miał zawalczyć również z Marcinem Najmanem w organizacji Elite Fighters. Co ciekawe zawodnicy podpisali kontrakt, a Najman miał nawet wziąć zaliczkę. Po tym jak „El Testosteron” znokautował Ryszarda „Szczenę” Dąbrowskiego na gali MMA-VIP ogłoszono od razu jego walkę z „Muranem” na Elite Fighters. Niestety nagle Najman zrezygnował z tej oferty i twierdzi, że z Murańskim nie zawalczy mimo podpisanego kontraktu.

Spięcie przed konferencją i szybkie podpisanie kontraktów

Sytuacja z Jackiem Murańskim i jego debiutem w klatce zmieniła się diametralnie na kilka dni przed galą FAME 12 i rewanżem jego syna z Tańculą. Mateusz Murański doznał kontuzji, która wyklucza go z pojedynku.

W międzyczasie „Muran” postanowił w kilku mocnych słowach obrazić Tańculę, dotykając przy tym jego rodzinę. Tańcula zapowiedział, że jak tylko go spotka to za te słowa go opluje. Tak też zrobił. W lobby hotelowym przed konferencją doszło do spotkania obu panów. Tańcula nie wytrzymał i opluł Jacka Murańskiego. Ta sytuacja przesądziła o tym, że „Muran” zdecydował się na podpisanie kontraktu na „6 minut przed startem konferencji”.

Podczas trzeciej części sam Tańcula przyznał, że „nie wie na co się zgodził” i chce tylko wyjaśnić raz na zawsze konflikt z Murańskim.

Sprawdź!  Ferrari ostro o swoich rywalach na FAME 20! Uderza w Wiewióra i odpowiada Tańculi

Galę FAME MMA obstawisz jedynie u oficjalnego sponsora organizacji i legalnego bukmachera firmy BetClic. Wystarczy zarejestrować się tutaj – na start otrzymasz zakład bez ryzyka do 550 zł!

Otwórz konto -> tutaj

Na jakich zasadach zawalczy Jacek Murański z Tańculą?

Początkowo FAME twierdziło, że będzie to pierwsza walka na gołe pięści w historii freakowej organizacji. W trzecim panelu konferencji potwierdzono, że zasady uległy zmianie, a zawodnicy będą bili się jednak w małych rękawicach (do MMA).

  • 5 rund
  • Runda będzie trwała 2 minuty
  • Walka w małych rękawicach
  • Klatka „rzymska” o wymiarach 3×3 m
  • Dozwolone uderzenia łokciami

Wideo z wejścia Jacka Murańskiego na drugą konferencję FAME i ogłoszenie walki z Tańculą:

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.