Boks

(VIDEO) Władimir Kliczko z apelem do całego świata! „Proszę, zatrzymajcie tę wojnę! Działajcie teraz! Jutro będzie za późno!”

Bracia Kliczko aktualnie przebywają w stolicy, nie zamierzają poddać się bez walki. Ogłosili, że jeśli będzie trzeba, chwycą za broń.

Ukraina już czwarty dzień broni się przed atakami Rosji. Wielu mieszkańców zdecydowało się uciec m.in. do Polski. Pozostali ukryli się w schronach lub wspierają wojsko i ruszyli do walki z armią, która na rozkaz Władimira Putina nie wycofa się, dopóki nie osiągnie swojego celu.

Witalij Kliczko jak mer Kijowa regularnie apeluje do mieszkańców. Prosi ich o zachowanie spokoju oraz pozostanie w schronach, gdyż Rosja nieustannie bombarduje stolice. Były mistrz świata przekazał wczoraj:

– Proszę wszystkich o zachowanie spokoju i bezpieczne przebywanie w schronach, bo wróg zaatakuje z powietrza. Jeden pocisk uderzył w budynek mieszkalny przy ulicy Lobanovsky 6A. Pogotowie już tam jedzie. Wojsko, policja i obrona będą bronić nasze miasto. Mamy ustawione punkty kontrolne, więc poruszanie się po mieście będzie ograniczone i trudne. Stacje metra są dostępne dla osób, które chcą się schronić.

Dramatyczny apel wystosował także jego brat Władimir. Zwrócił się do całego świata z prośbą o pomoc i natychmiastową reakcję, gdyż z każdym dniem szanse Ukraińców maleją, a wojnie, którą Putina nazywa „specjalną operacją” ginie coraz więcej ludzi.

Sprawdź!  Joanna Jędrzejczyk przekonuje, aby wspierać Ukrainę nie tylko w social mediach! "Kiedy my bezpiecznie siedzimy w domach, nasi sąsiedzi są niepewni jutra"

– Nazywam się Władimir Kliczko i zwracam się do całego świata, żeby zatrzymać tę wojnę, którą zaczęła Rosja. Tylko dzisiaj rakieta uderzyła w cywilów. W tej specjalnej operacji giną cywile i to się dzieje w sercu Europy. Nie ma czasu na czekanie, ponieważ to będzie prowadzić do katastrofy humanitarnej. Musicie działać teraz, żeby zatrzymać agresję Rosji! Ze wszystkim, co macie, teraz! Jutro będzie za późno. Proszę! Działajcie, nie czekajcie! Działajcie teraz! Zatrzymajcie tę wojnę!

Głos zabrał również aktualny mistrz świata w kategorii ciężkiej Ołeksander Usyk, który zwrócił się do samego Władimira Putina. Nagranie, jakie opublikował na swoich social mediach, znajdziesz tutaj – (VIDEO) Usyk apeluje do Władimira Putina! „Nasze dzieci, matki, babcie ukrywają się w piwnicach. To powinno się skończyć!”

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Michalczewski o sytuacji na Ukrainie i postawie pięściarzy! "Są nadzieją dla całego narodu. Witalij i Władimir to..."

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.