Boks

(VIDEO) Usyk apeluje do Władimira Putina! „Nasze dzieci, matki, babcie ukrywają się w piwnicach. To powinno się skończyć!”

Mistrz świata w kategorii ciężkiej zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Zaapelował do Rosjan oraz Władimira Putina, aby ten zdecydował się na negocjacje.

24 lutego rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Nieustannie bombardowane są kolejne miasta i obiekty. Rosjanie zaczęli już nawet strzelać do cywilów, a także szpitali czy karetek. Sytuacji robi się coraz gorsza. W nocy wojsko próbowało przejąć Kijów, jednak miasto obroniło się przed atakiem.

Jeszcze tego samego wieczoru, kiedy wybuchła wojna, Ołeksander Usyk wrócił na Ukrainę i odpowiedział na fałszywe wiadomości – Droga Ukraino i drodzy Ukraińcy. W wiadomościach mówią, że uciekłem, ale to nie jest tak. Wyjechałem w związku z pracą. Wróciłem, jestem w domu. Musimy się zjednoczyć. Nastąpiły bardzo ciężkie czasy, bardzo martwię się o swój kraj, o ludzi. Koledzy, musimy zatrzymać tę wojnę! Musimy zrobić to wszyscy razem!

Usyk podobnie jak bracia Kliczko zamierza walczyć o swoją ojczyznę. Jego postawę w social mediach skomentował promotor Andrzej Wasilewski, który przyznał, że to zaszczyt osobiści poznać takiego człowieka:

Sprawdź!  Wasilewski zdradził ilość sprzedanych PPV na tydzień przed walką Szpilka vs Różański! "To zaskakujący wynik"

– Aktualny zawodowy Mistrz Świata w królewskiej wadze ciężkiej Alexander Usyk, jeszcze dwa dni temu był w Londynie, wczoraj wrócił na Ukrainę bronić swojego kraju! To zaszczyt dla mnie, że znam Sasze i gościłem go nie tylko na polskim ringu, ale nawet w domu, na kolacji.

Teraz Ołeksander Usyk zaapelował do Rosjan i ich prezydenta. Pięściarz chce, aby ta wojna już się zakończyła, a Władimirem Putin zdecydował się negocjacje z ukraińskim rządem.

– Dzień dobry wszystkim. Nazywam się Ołeksandr Ołeksandrowycz Usyk. Chciałbym zwrócić się do Rosjan. Jeśli uważamy się za braci, za prawosławnych. Nie puszczajcie swoich wojsk, swoich dzieci do naszego kraju, nie walczcie z nami.

– Zwracam się też do Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Możesz zakończyć tę wojnę. Nie stawiaj nam żadnych warunków, tylko usiądź i negocjuj, po prostu porozmawiaj. Wszystko powinno się skończyć. Nasze dzieci, nasze matki, babcie, nasi ludzie ukrywają się w piwnicach. Jesteśmy w swoim kraju, nie możemy inaczej, musimy się bronić!

Źródło: YouTube/Twitter

Sprawdź!  Lawrence Okolie wie, jak skończy się walka z Cieślakiem: "Tak samo położę go spać!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.