Boks

(VIDEO) Witalij Kliczko apeluje ze stolicy Ukrainy! „Sytuacja jest skomplikowana. Wygramy, choć będzie to trudne!”

Mer Kijowa Witalij Kliczko ponownie zaapelował do Ukraińców i przekazał, jak aktualnie wygląda sytuacja w Kijowie. Były mistrz świata zapewnia, że armia skutecznie broni miasta przed atakami Rosjan. 

Wojna za naszą wschodnią granica trwa już 8 dzień, a Ukraińcy nie poddają się w walce z okupantem. Rosjanom zależy na przejęciu Kijowa, gdzie znajduje się obecny prezydent Zełenski oraz członkowie jego rządu. Putin nie spodziewał się jednak, że armia ukraińska i cywile będą bronić się tak skutecznie.

Wygląda na to, że rosyjskie wojska mają coraz większe problemy, jednak wciąż ich najmocniejszą i najbardziej niebezpieczną bronią są ostrzały z rakiet. Rosjanie dzień i noc bombardują m.in. Charków oraz Kijów. W związku z tym Witalij Kliczko apeluje, by mieszkańcy zachowali ostrożność i jeśli nie muszą, nie opuszczali schronów.

Po raz kolejny zabrał głos i za pośrednictwem Instagrama zwrócił się do obywateli. Przekazał, że Ukraina mimo ciężkich walk nie podda się rosyjskiemu okupantowi.

Sprawdź!  (VIDEO) Władimir Kliczko z mocnym apelem do Rosjan i Białorusinów! "Zabijacie nas! Jak to mówicie braci i siostry. Taki z was bratni naród"

– Przyjaciele! Drodzy Kijowianie! Chcę podziękować mieszkańcom Kijowa za ich wytrwałość. Dla bezpieczeństwa nawet przed godziną policyjną ludzie są w domu lub w schronach. To dzisiaj ważne, ponieważ sytuacja jest skomplikowana.

– (…) Walki trwały w pobliżu Kijowa. W Buczy, Irpieniu, Hostomelu. Wróg próbuje przebić się do stolicy, ale ukraińscy żołnierze utrzymują obronę i zatrzymują okupantów na obrzeżach miasta. Wieczorem w mieście słychać było kilka eksplozji. Jedna z nich, według wstępnych informacji miała miejsce na rejonie dworca kolejowego. Teraz pracujemy nad szczegółami.

Jeszcze raz zaznaczę: od 20:00 w stolicy obowiązuje godzina policyjna. Tylko pojazdy ze specjalnymi przepustkami dowódcy wojskowego Kijowa mogą się poruszać po ulicach. Jutro, po godzinie policyjnej, od godz. 7 rano zostaną otwarte mosty Północny i Darnicki dla komunikacji prywatnej i publicznej między lewym i prawym brzegiem. Nie będzie przejścia przez Most Południowy. Zwróć na to uwagę! A jeśli nie ma wyjątkowej potrzeby, nie musisz jechać do miasta prywatnym transportem.

– (…) Kijowie, Ukraińcy! Wszyscy jesteście patriotami swojej ziemi. Serdeczni, wrażliwi i odważni! Ukraina będzie wolna i europejska! Wygramy, choć będzie to trudne! Chwała Ukrainie!

Całą wypowiedź Witalija Kliczko znajdziesz poniżej:

Sprawdź!  Joshua i Dubois rozdzieleni przez ochronę! DYMY podczas pierwszej konfrontacji [VIDEO]

Źródło: Instagram

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.