Boks

(VIDEO) Witalij Kliczko apeluje ze stolicy Ukrainy! „Sytuacja jest skomplikowana. Wygramy, choć będzie to trudne!”

Mer Kijowa Witalij Kliczko ponownie zaapelował do Ukraińców i przekazał, jak aktualnie wygląda sytuacja w Kijowie. Były mistrz świata zapewnia, że armia skutecznie broni miasta przed atakami Rosjan. 

Wojna za naszą wschodnią granica trwa już 8 dzień, a Ukraińcy nie poddają się w walce z okupantem. Rosjanom zależy na przejęciu Kijowa, gdzie znajduje się obecny prezydent Zełenski oraz członkowie jego rządu. Putin nie spodziewał się jednak, że armia ukraińska i cywile będą bronić się tak skutecznie.

Wygląda na to, że rosyjskie wojska mają coraz większe problemy, jednak wciąż ich najmocniejszą i najbardziej niebezpieczną bronią są ostrzały z rakiet. Rosjanie dzień i noc bombardują m.in. Charków oraz Kijów. W związku z tym Witalij Kliczko apeluje, by mieszkańcy zachowali ostrożność i jeśli nie muszą, nie opuszczali schronów.

Po raz kolejny zabrał głos i za pośrednictwem Instagrama zwrócił się do obywateli. Przekazał, że Ukraina mimo ciężkich walk nie podda się rosyjskiemu okupantowi.

Sprawdź!  (VIDEO) Bracia Kliczko zeszli do metra wesprzeć ukrywających się Kijowian! "Nastrój jest patriotyczny! Razem pokonamy to trudne wyzwanie"

– Przyjaciele! Drodzy Kijowianie! Chcę podziękować mieszkańcom Kijowa za ich wytrwałość. Dla bezpieczeństwa nawet przed godziną policyjną ludzie są w domu lub w schronach. To dzisiaj ważne, ponieważ sytuacja jest skomplikowana.

– (…) Walki trwały w pobliżu Kijowa. W Buczy, Irpieniu, Hostomelu. Wróg próbuje przebić się do stolicy, ale ukraińscy żołnierze utrzymują obronę i zatrzymują okupantów na obrzeżach miasta. Wieczorem w mieście słychać było kilka eksplozji. Jedna z nich, według wstępnych informacji miała miejsce na rejonie dworca kolejowego. Teraz pracujemy nad szczegółami.

Jeszcze raz zaznaczę: od 20:00 w stolicy obowiązuje godzina policyjna. Tylko pojazdy ze specjalnymi przepustkami dowódcy wojskowego Kijowa mogą się poruszać po ulicach. Jutro, po godzinie policyjnej, od godz. 7 rano zostaną otwarte mosty Północny i Darnicki dla komunikacji prywatnej i publicznej między lewym i prawym brzegiem. Nie będzie przejścia przez Most Południowy. Zwróć na to uwagę! A jeśli nie ma wyjątkowej potrzeby, nie musisz jechać do miasta prywatnym transportem.

– (…) Kijowie, Ukraińcy! Wszyscy jesteście patriotami swojej ziemi. Serdeczni, wrażliwi i odważni! Ukraina będzie wolna i europejska! Wygramy, choć będzie to trudne! Chwała Ukrainie!

Całą wypowiedź Witalija Kliczko znajdziesz poniżej:

Sprawdź!  (VIDEO) Usyk apeluje do Władimira Putina! "Nasze dzieci, matki, babcie ukrywają się w piwnicach. To powinno się skończyć!"

Źródło: Instagram

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.