UFC

Jan Błachowicz reaguje po ataku Rosji na Ukrainę! „Nie dla agresji, Nie dla wojny, Nie dla strachu”

Jan Błachowicz jako kolejny sportowiec zabrał głos w sprawie trwającej na Ukrainie wojny. Były mistrz zamieścił na swoich social mediach wpis wraz ze zdjęciem ukraińskiej flagi.

Sportowcy z całego świata komentują dramatyczne wydarzenia, które rozgrywają się u naszego wschodniego sąsiada. Ukraina od 24 lutego musi bronić się przed atakami rosyjskich wojsk. Największe miasta są cały czas bombardowane, a armia obrała sobie za cel nie tylko obiekty militarne, ale także cywilów, budynki mieszkalne, a nawet szpitale.

Głos w sprawie ataku na Ukrainę zabrali także zawodnicy UFC. Między innymi była mistrzyni Joanna Jędrzejczyk, zamieściła wpis, w którym zachęcała, by rzeczywiście udzielić pomoc, na tyle ile jesteśmy w stanie, a nie tylko wspierać Ukrainę poprzez social media.

Co ciekawe, pod jej wpisem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Jak się okazało, ich autorami byli rosyjscy kibice, którzy popierają działania Putina i prowadzoną przez niego wojnę. Twierdzą oni, że Ukraina dostaje to, na co zasłużyła.

Szokujący wpis zamieścił na Twitterze inny zawodnik UFC Sean Strickland, który stwierdził, że według niego Ukraińcy nie powinni bronić swojej ojczyzny, tylko paść na kolana przed Rosją, aby uniknąć długiej i wyniszczającej wojny jak np. w Afganistanie.

Sprawdź!  Kadyrow żąda pasa! Zabrał głos po walce Błachowicz vs Ankalaev: "Przyznaj się do błędu, oddaj pas i przeproś"

– Ukraina powinna paść na kolana i zostać Rosją… Wiem, że jest do dupy i tak, możecie wygrać… Ale czy naprawdę chcecie zostać nowym Afganistanem na następne 30 lat? Nie twierdzę, że to w porządku, ale to, co ciężko przełknąć wyjdzie na dobre.

Do sytuacji na Ukrainie odniósł się również były mistrz UFC Jan Błachowicz. Fighter opublikował zdjęcie flagi oraz wpis, którym przekazał, że solidaryzuje się z Ukrainą.

– Nie dla agresji, Nie dla wojny, Nie dla strachu.

Źródło: Instagram

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.