KSW

(VIDEO) Rafał Kijańczuk rozbija rywala w pierwszej rundzie! Udanie debiutuje w KSW

Podczas gali KSW 68 doszło do debiutu w okrągłej klatce dwóch interesujących zawodników wagi półciężkiej, którzy słyną z nokautowania rywali. W starciu tym Rafał Kijańczuk zmierzył się z Francuzem, Yannem Kouadją.

Rafał Kijańczuk swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2018. Dwa pierwsze zawodowe pojedynki stoczył w Polsce błyskawicznie nokautując swoich rywali. Po tych wygranych podpisał kontrakt z rosyjską organizacją M-1 i trzeci bój stoczył już pod jej skrzydłami, ale w Chinach. Miejsce nie wpłynęło jednak na Rafała, który ponownie wyszedł z klatki już w pierwszej rundzie, po nokaucie, którym zakończył walkę. Z trzema wygranymi na koncie ruszył na dalszy podbój świata MMA i do końca roku 2018 dopisał do swojego rekordu jeszcze cztery zwycięstwa.

W roku debiutu stoczył i wygrał więc aż siedem walk. Za te sukcesy został nagrodzony prestiżową statuetką Heraklesa w kategorii Odkrycie Roku 2018. Rok 2019 Rafał rozpoczął od walki o pas mistrzowski organizacji M-1. W starciu z Khadisem Ibragimovem musiał jednak, po raz pierwszy w zawodowym MMA, uznać wyższość rywala. Po przegranej dla Rafała rozpoczął się trudniejszy okres w karierze.

Kijańczuk związał się z organizacją FEN, dla której stoczył cztery pojedynki, ale tylko jeden zakończył się dla niego pomyślnie. Rafał był jednak zdeterminowany, aby wrócić na drogę zwycięstw i w roku 2021 na gali Armia Fight Night wygrał pojedynek z Vlado Neferanoviciem. Kolejne starcie stoczył na gali Madness Cage Fighting i wrócił do tego, co lubi robić najbardziej, czyli nokautowania w pierwszej rundzie walki.

Sprawdź!  Pudzianowski jednak zawalczy z Mamedem? Zaskakujące słowa szefa KSW! "Rozmawiałem z Mariuszem. Myślałem, że będzie na nie. Okazało się, że..."

Yann Kouadja zadebiutował w zawodowy MMA we Francji w roku 2012, czyli prawie sześć lat wcześniej od Rafała Kijańczuka. Dziś jednak ma na swoim koncie dwanaście stoczonych pojedynków, czyli o dwa mniej od Polaka.

Kouadja od początku swojej drogi przez świat MMA pokazywał, że to stójka jest jego najmocniejszą stroną. Sześć z ośmiu wygranych w karierze zdobył przez nokaut, a dwa razy poddawał swoich rywali. Do tej pory Francuz większość swoich pojedynków stoczył nad Loarą. Raz bił się poza Francją, w Szwajcarii. Teraz więc nie tylko zadebiutuje w KSW, ale również po raz pierwszy zawalczy w Polsce.

RELACJA

Runda 1:

Kijańczuk zaczął wywierać presję. Polak po krótkiej chwili trafił kilka ciosów, ale to Francuz dwukrotnie rzucił Rafałem, ale podczas kolejnej próby zdobycia obalenia Kouadja złapał gilotynę, ale nic z tego nie wyszło. Po rozerwaniu klinczu Rafał trafił piekielnym kolanem. Yann skontrował obalenie Polaka i kontrolował go w podchwycie. Po kilkunastu sekundach nasz rodak wstał i w klinczu trafił kolanem, po którym rywal padł na deski. „Kijana” momentalnie wszedł w dosiad i zasypał rywala kanonadą ciosów, zmuszając sędziego do przerwania tej walki.

Sprawdź!  Dojdzie do rewanżu Mańkowski vs Soldić? Borys nie wyklucza takiej walki! "Byłem wtedy bez formy. Wyglądałem jak g*wno"

Rafał Kijańczuk pokonał przez TKO w 1 rundzie Yanna Kouadję

Karta walk KSW 68

Walka wieczoru – o pas kategorii piórkowej

  • Salahdine Parnasse (16-1-1, 2 KO, 5 Sub) vs Daniel Rutkowski (13-2 1NC, 7 KO, 1 Sub)

Karta Główna:

  • Michał Pietrzak (10-4-1, 3 KO, 2 Sub) vs Tomasz Romanowski (14-8 1NC, 5 KO, 1 Sub)
  • Damian Janikowski (6-4, 4 KO, 1 Sub) vs Tomasz Jakubiec (10-3, 4 KO, 1 Sub)
  • Michał Kita (21-13-1, 13 KO, 5 Sub) vs Ricardo Prasel (11-3, 3 KO, 8 Sub)
  • Patryk Kaczmarczyk (7-1, 1 KO, 2 Sub) vs Michał Domin (4-2, 2 KO, 1 Sub)
  • Albert Odzimkowski (11-6, 3 KO, 7 Sub) vs Tommy Quinn (8-5, 3 KO, 1 Sub)
  • Rafał Kijańczuk (10-4, 9 KO) vs Yann Kouadja (8-4, 6 KO, 2 Sub)
  • Piotr Kacprzak (6-3, 1 KO, 3 Sub) vs Jose Santiago Jr. (11-4 1NC, 3 KO, 3 Sub)
  • Marcin Trzciński (1-1) vs Adam Tomasik (5-1, 2 KO, 3 Sub)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.