KSW

(VIDEO) Udany debiut Piotra Kacprzaka w KSW! Pełna dominacja w parterze na pełnym dystansie

Piotr Kacprzak, reprezentujący klub Margi Radom, jest kolejnym zawodnikiem z tego miasta, który zawalczył podczas gali KSW 68. Jego rywalem w okrągłej klatce był Jose Marcos Lima Santiago Jr.

24-letni Piotr Kacprzak jest utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia. Do profesjonalnego świata MMA wszedł w roku 2018. Wcześniej jednak bił się z sukcesami w starciach amatorskich. Zdobywał doświadczenie zarówno podczas turniejów Amatorskiej Ligi MMA, jak i podczas gal zawodowych, na których toczył amatorskie pojedynki.

Piotr jest aktualnie na fali trzech wygranych z rzędu. W ostatnich bojach jego umiejętnościom ulegli: Krzysztof Gutowski, Konrad Furmanek i Hubert Lotta. Podczas gali KSW 68 Kacprzak po raz pierwszy będzie miał okazję zmierzyć z rywalem z Brazylii.

Jose Marcos Lima Santiago Jr. zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2007, czyli prawie dziesięć lat wcześniej od Piotra Kacprzaka. Potem miał jednak dłuższą przerwę od startów i na poważnie rozpoczął walczenie w roku 2012, w którym stoczył aż osiem pojedynków. Pięć z nich wygrał podczas jednego turnieju, a kolejne trzy zwycięstwa dołożył już w trakcie pojedynczych wydarzeń.

Sprawdź!  Michał Michalski przed KSW 62. "Jeśli mam zdobyć tytuł, zdobędę go, prędzej czy później"

Jose Marcos ma dziś na koncie szesnaście stoczonych pojedynków. Do tej pory tylko raz walczył poza Brazylią – wystąpił w Kazachstanie. Zawodnik reprezentujący klub Dragon Fight i Nova Uniao potrafi zarówno poddawać, jak i nokautować swoich rywali. Sześć zwycięskich starć zakończył przed czasem. Teraz natomiast po raz pierwszy będzie miał okazję wystąpić w Europie.

RELACJA

RELACJA

Runda 1:

Po wymianie kopnięć Polak przechwycił nogę rywala i nasz rodak znalazł się górze w parterze, skąd Piotrek zaczął szukać możliwości do zmiany pozycji. Brazylijczyk jednak był czujny i nie dawał się rozwinąć Polakowi. Brazylijczyk po kotłach zapaśniczo-parterowych wstał do góry, gdzie po krótkiej chwili w klinczu poszedł ze stójki po balachę na kolano. Szybko przepiął do skrętówki, jedna nic z tego nie wyszło. Kacprzak bezpiecznie znów znalazł się znów na górze w parterze. Ta sytuacja trwała do końca tej odsłony.

Sprawdź!  Mamed zapowiada powrót do klatki! Chce rewanżu z Soldiciem: "Trenuję, jestem w formie. Mogę wyjść nawet za..."

Runda 2:

Piotrek rozpoczął od niskich kopnięć i prawych prostych. Nasz rodak trafił kopnięciem na korpus. Po kopnięciu rywala Kacprzak po nogi i kilku chwilach obalił rywala. W parterze Piotrek obijał Brazylijczyka krótkimi ciosami. Nasz rodak podniósł pozycję i zadał wiele ciosów na głowę rywala, ale nic z tego nie wyszło i chwilę później gong przerwał tą rundę.

Runda 3:

Nasz rodak rozpoczął od niskiego kopnięcia. Następnie poszedł po wysokie kopnięcie przechwycone. Jednak po krótkiej wymianie parterowej Kacprzak znów znalazł się na górze w parterze. Polak będąc w półgardzie świetnie pracował krótkimi ciosami. Na ostanie 30 sekund Piotr dołożył łokcie do swojego arsenału, ale nie udało mu się skończyć rywala.

Piotr Kacprzak pokonuje Jose Santiago po jednogłośnej decyzji sędziów

Karta walk KSW 68

Walka wieczoru – o pas kategorii piórkowej

  • Salahdine Parnasse (16-1-1, 2 KO, 5 Sub) vs Daniel Rutkowski (13-2 1NC, 7 KO, 1 Sub)
Sprawdź!  Jan Błachowicz skomentował walkę Jurasa z Pudzianowskim: "Lepiej wygrać brzydko niż przegrać ładnie. Żaden zawodnik się nie będzie cieszył z przegranej..."

Karta Główna:

  • Michał Pietrzak (10-4-1, 3 KO, 2 Sub) vs Tomasz Romanowski (14-8 1NC, 5 KO, 1 Sub)
  • Damian Janikowski (6-4, 4 KO, 1 Sub) vs Tomasz Jakubiec (10-3, 4 KO, 1 Sub)
  • Michał Kita (21-13-1, 13 KO, 5 Sub) vs Ricardo Prasel (11-3, 3 KO, 8 Sub)
  • Patryk Kaczmarczyk (7-1, 1 KO, 2 Sub) vs Michał Domin (4-2, 2 KO, 1 Sub)
  • Albert Odzimkowski (11-6, 3 KO, 7 Sub) vs Tommy Quinn (8-5, 3 KO, 1 Sub)
  • Rafał Kijańczuk (10-4, 9 KO) vs Yann Kouadja (8-4, 6 KO, 2 Sub)
  • Piotr Kacprzak (6-3, 1 KO, 3 Sub) vs Jose Santiago Jr. (11-4 1NC, 3 KO, 3 Sub)
  • Marcin Trzciński (1-1) vs Adam Tomasik (5-1, 2 KO, 3 Sub)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.