KSW

(VIDEO) Potężny nokaut Damiana Janikowskiego! Kończy Tomasza Jakubca w pierwszej rundzie!

Damian Janikowski powrócił do klatki i na gali KSW 68 w Radomiu zmierzył się z powracającym po długiej przerwie Tomaszem Jakubcem.

Damian Janikowski ostatni raz walczył we wrześniu 2021 roku. Podczas gali KSW 63 brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie w zapasach zmierzył się z mistrzem organizacji Babilon MMA, Pawłem Pawlakiem. Starcie zakończyło się po decyzji sędziów, a walkę zwyciężył „Plastinho”.

Ostatnia przegrana przerwała dobrą passę dwóch zwycięstw z rzędu w wykonaniu Damiana Janikowskiego. Wcześniej, podczas gali KSW 59, Janikowski w pięknym stylu znokautował Jasona Radcliffe’a. Damian od początku walki narzucił swoją ofensywę i chociaż w pewnej chwili to Anglik przejął inicjatywę w klatce, Janikowski odzyskał kontrolę i rozbił go w parterze. Przed pojedynkiem z Radcliffe’em Damian pokonał w ciekawym, technicznym boju Andreasa Gustafssona.

Tomasz Jakubiec, były mistrz wagi półśredniej organizacji Armia Fight Night, przywitał się z fanami KSW w roku 2020. Podczas gali KSW 53, wraz z Andrzejem Grzebykiem, byłym mistrzem dwóch kategorii wagowych organizacji FEN, zafundował fanom efektowne starcie w klatce. Dla obu zawodników był to debiut w KSW i obaj pokazali w nim świetne stójkowe wymiany. Ostatecznie jednak to Andrzej Grzebyk w drugiej rundzie rozbił Tomka.

Sprawdź!  Chuzhigaev poza KSW! Mistrz odchodzi z organizacji!

Po starciu z Andrzejem Jakubiec miał dłuższą przerwę od startów i dopiero teraz wróci do klatki KSW. Tomasz dwa razy był zestawiany do kolejnych walk, ale ostatecznie nie udało się doprowadzić do konfrontacji. Najpierw miał się bić z Aleksandarem Iliciem, ale problemy zdrowotne wykluczyły go z pojedynku. Potem zostałem zestawiony z Marcinem Krakowiakiem, jednak na dwa tygodnie przed starciem złamał rękę.

RELACJA

Runda 1:

Damian rozpoczął od niskiego kopnięcia, następnie wystrzelił kopnięcie w korpus. Tomek czekał na kontrę i też pracował niskimi kopnięciami. Jakubiec wystrzelił kombinację dwóch ciosów posyłając rywalka na deski, który szybko wstał. Podrażniony Damian starał się upolować Jakubca pojedynczymi ciosami. Tomek podczas wymiany trafił świetny lewy i coraz częściej kontrował swojego przeciwnika. Damian poszedł do przodu trafiając mocnymi sierpami i następnie obaj poszli na wymianę , gdzie po niezwykle mocnych sierpach Janikowski ciężko znokautował swojego rywala.

Damian Janikowski pokonał przez KO w 1. rundzie Tomasza Jakubca

Karta walk KSW 68

Walka wieczoru – o pas kategorii piórkowej

  • Salahdine Parnasse (16-1-1, 2 KO, 5 Sub) vs Daniel Rutkowski (13-2 1NC, 7 KO, 1 Sub)
Sprawdź!  Dyrektor sportowy KSW odpowiedział na wpis Michała Kity! "Nie wszystko zgadza się z faktami"

Karta Główna:

  • Michał Pietrzak (10-4-1, 3 KO, 2 Sub) vs Tomasz Romanowski (14-8 1NC, 5 KO, 1 Sub)
  • Damian Janikowski (6-4, 4 KO, 1 Sub) vs Tomasz Jakubiec (10-3, 4 KO, 1 Sub)
  • Michał Kita (21-13-1, 13 KO, 5 Sub) vs Ricardo Prasel (11-3, 3 KO, 8 Sub)
  • Patryk Kaczmarczyk (7-1, 1 KO, 2 Sub) vs Michał Domin (4-2, 2 KO, 1 Sub)
  • Albert Odzimkowski (11-6, 3 KO, 7 Sub) vs Tommy Quinn (8-5, 3 KO, 1 Sub)
  • Rafał Kijańczuk (10-4, 9 KO) vs Yann Kouadja (8-4, 6 KO, 2 Sub)
  • Piotr Kacprzak (6-3, 1 KO, 3 Sub) vs Jose Santiago Jr. (11-4 1NC, 3 KO, 3 Sub)
  • Marcin Trzciński (1-1) vs Adam Tomasik (5-1, 2 KO, 3 Sub)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.