High League

(VIDEO) Dominacja! Janikowski pokonuje „Don Diego” na gali High League 5!

Za nami najbardziej sportowy pojedynek tego wieczoru. W klatce High League doszło do emocjonującej konfrontacji stójkowicza z zapaśnikiem.

Na scenie freakowej zadebiutował Damian Janikowski, który dotychczas wszystkie swoje pojedynki toczył dla KSW, czyli największej organizacji MMA w kraju. Tam odniósł 7 zwycięstw w 12 pojedynkach i wielokrotnie podkreślał, że chciałby toczyć trzy walki w roku, jednak KSW nie dawało mu takiej szansy.

Pojawiła się natomiast oferta z High League, którą Janikowski postanowił wykorzystać. Nie zmierzył się jednak z freakiem, a prawdziwym sportowcem, jakim jest Mateusz „Don Diego” Kubiszyn. Była to dla niego dopiero druga walka w MMA, a bukmacherzy skazywali go na porażkę.

W klatce zobaczyliśmy typowe zestawienie strikera z zapaśnikiem. „Don Diego” jest bowiem zawodnikiem, który zdobył trzykrotnie amatorskie mistrzostwo świata w kickboxingu, walczył w boksie oraz pojedynkach na gołe pięści. Natomiast Janikowski to brązowy medalista olimpijski w zapasach.

Każdy z zawodników upatrywał swojej szansy w innej płaszczyźnie. Żeby podbić stawkę, Janikowski zaproponował nawet rywalowi, że da mu tysiąc złotych, jeśli Kubiszynowi uda się sprowadzić go do parteru.

Sprawdź!  Dawid Załęcki zakończy karierę Alana? Mocne słowa Denisa: "Tata go rozje**e. To będzie jego koniec"

RELACJA

RUNDA 1

Duży spokój Janikowskiego, wyczuwa “Don Diego”, który straszy kombinacjami i posyła low kicka. Odpowiada fighter KSW, łapie klamrę i kapitalnym slamem sprowadza walkę do parteru! Ma pozycję boczną, wyprowadza młotki i szuka krucyfiksu. Wykręca się Kubiszyn, ale Damian wraca do wcześniejszej pozycji. Wyklucza rękę, przechodzi zaraz do duszenia północ-południe. “Don Diego” wytrzymuje jednak do ostatnich sekund!

RUNDA 2

“Don Diego” szuka kopnięć, poszła obrotówka, ale rywal poza zasięgiem. Latająca obrotówka w wykonaniu Kubiszyna! Przestrzelił, a Janikowski wszedł zaraz w tempo i sprowadza oponenta do parteru. Pozycja tylna boczna Dmiana, “Don Diego” stara się pracować zapaśniczo. Znów idzie po duszenie Janikowski, wraca jednak do pozycji bocznej. Nastawił się chyba na poddanie zawodnik KSW, szuka Americany, ale “Don Diego” kolanami okopuje żebra Damiana. Ten łapie krucyfiks, ale ucieka mu przeciwnik. Pojedyncze ciosy do zaznaczenia pozycji Janikowskiego, “Don Diego” szukał wyjścia z parteru, ale stracił tylko sił.

RUNDA 3

“Don Diego” startuje front kickiem! Szuka kopnięć, celował w obrotówkę, ale znów z łatwością Damian Janikowski ściąga go na matę. Bardzo widać różnicę w grze parterowej, znakomicie dociska barkiem odcinając tlen Kubiszynowi, a przy okazji wyprowadza ciosy na głowę “Don Diego”. Janikowski szuka przejścia do dosiadu, ale zostaje w półgardzie i sprowadza uderzenia na głowę Mateusza Kubiszyna. “Don Diego” pracuje z dołu do ostatniej sekundy, ale nie ma szans na zwycięstwo.

Sprawdź!  (VIDEO) Artur Szpilka podzieli los Marcina Wrzoska w KSW? "Biorę to pod uwagę, ale..."

Oficjalny wynik: Damian Janikowski wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.