UFC

UFC 295: Alex Pereira mistrzem wagi półciężkiej! Rozbija Jiriego Prochazkę w drugiej rundzie! [WIDEO]

W walce wieczoru nowojorskiej gali UFC 295 doszło do pojedynku o pas kategorii półciężkiej. Spróbował go odzyskać były mistrz, Jiri Prochazka, który zmierzył się z Alexem Pereirą.

Galę UFC 295 obejrzysz TUTAJ!

Niegdyś flagowa dywizja UFC w ostatnich latach nie ma jednego i stałego mistrza. Po tym, jak odszedł z niej Jon Jones, pas przejął Jan Błachowicz, który po dziś dzień pozostaje ostatnim po Amerykaninie mistrzu, który zdołał przynajmniej raz skutecznie obronić tytuł. Po Polaku koronę dzierżyli jeszcze kolejno Glover Teixeira, Jiri Prochazka i Jamahal Hill.

Ci dwaj ostatni zmuszeni byli zawakować pas po tym, jak z gry wyeliminowały ich kontuzję. Czech wraca jako pierwszy i na UFC 295 stanie przed szansą odzyskania tytułu. Popularny „Denisa” przed urazem miał zmierzyć się z wspominanym Teixeirą, jednak ten już zakończył karierę.

Przeciwnikiem Prochazki w Madison Square Garden był Alex Pereira. Popularny „Poatan” to oczywiście były mistrz wagi średniej, który jeszcze w tym roku pokonał przez decyzję Błachowicza. Tym samym zagwarantował sobie miano pretendenta do wakującego pasa. Czy poradził sobie z czeskim samurajem? Kto wygrał walkę wieczoru UFC 295: Prochazka vs Pereira?

Sprawdź!  Jan Błachowicz o współpracy z psycholożką: "Oblewa mnie krwią z kurczaka, jakieś kadziedełka..."

UFC 295: Prochazka vs Pereira – RELACJA

RUNDA 1

Prochazka zaczął od spokojnych low kicków, tymi też odpowiedział mu Alex Pereira. I trafił w końcu mocno Czech! „Poatan” natychmiast odpowiedział potężnymi kopnięciami na nogę. Zmienia już pozycje „Denisa”, Brazylijczyk kontynuuje dewastację nóg rywala. Pereira demoluje lewy piszczel byłego mistrza! Jiri straszy high kickiem, zaatakował prostym na brzuch i ruszył po sprowadzenie. Pereira zapina gilotynę, obala go Prochazka i ucieka głową z uścisku rywala. Alex świetnie się broni, wiąże ręce przeciwnika, który nie ma jak wyprowadzić uderzeń. Wyrywa się Prochazka i spuścił kilka łokci na głowę Pereiry. Wraca po siatce na nogi Brazylijczyk, poszukał jeszcze ciosu po rozerwaniu.

RUNDA 2

Prochazka straszy prawym, ale uważa na lewy sierp Pereiry. Mocny lewy-prawy „Poatana”. Czech w swoim stylu myli oponenta poruszaniem, posyła różne kopnięcia i uderzenia na korpus i głowę Brazylijczyka. Mocny middle kick Pereiry, poszedł też kolejny w tej walce low kick. Atakuje sierpami „Denisa”, trafia kolejnymi ciosami i zamyka Pereirę na siatce! Ucieka „Poatan”, ale wyłapał część uderzeń z serii Prochazki. Kolejne kopnięcia Brazylijczyka na piszczel. Jiri łapie klincz na siatce, ale nie udało mu się przewrócić oponenta. Napiera Prochazka, ale złapał go sierpem Pereira, dopada z serią ciosów, a sędzia kończy walkę!

Sprawdź!  UFC 259 Embedded - na kilka godzin przed rozpoczęciem wydarzenia

Wynik walki: Alex Pereira wygrał przez TKO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.