UFC

UFC 291. Kontrowersyjny werdykt? Błachowicz przegrał z Pereirą niejednogłośną decyzją sędziów!

W wielce wyczekiwanym co-main evencie UFC 291 wystąpił Jan Błachowicz! Polak zmierzył się z byłym mistrzem wagi średniej, Alexem Pereirą. Kto wygrał walkę?

-> Odbierz BONUSY i oglądaj UFC na żywo!

Ostatnia walka „Cieszyńskiego Księcia” zakończyła się pechowym niejednogłośnym remisem, ale Polak ponownie jest o krok od starcia mistrzowskiego. Błachowicz to czołówka kategorii półciężkiej UFC, co udowadniał już niejednokrotnie. Polscy fani doskonale pamiętają wielkie emocje z września 2020 roku, gdy Janek w 2. rundzie kończył Dominicka Reyesa.

Utrata tytułu na rzecz Glovera Teixeiry była bolesna, ale „Cieszyński Książę” wrócił i świetnie pokazał się wygrywając z Aleksandarem Rakiciem. Walka Błachowicza na UFC 291 to znakomita szansa, by zbliżyć się do tronu wagi półciężkiej. Polak przywita w dywizji kolejnego debiutanta, a wszystkich poprzednich pokonywał: Adesanyę i Souzę przed czasem, a Luke’a Rockholda znokautował lewym sierpem.

Ciężkiego KO nie można też wykluczyć w starciu z Alexem Pereirą. Brazylijczyk w ostatnim pojedynku został skończony w 2. rundzie i postanowił porzucić katorżnicze ścinanie wagi. „Poatan” to zawodnik z ogromnym doświadczeniem w kickboxingu, gdzie odnosił liczne sukcesy. Błachowicz będzie miał nad nim przewagę w zapasach i grapplingu, a do tego w narożniku rywala znajdzie się wspominany Teixiera. Janek na pewno będzie szukał na nim pośredniego rewanżu!

Sprawdź!  Dana White zły po walce Jana Błachowicza! Zapadła decyzja w sprawie pasa kategorii półciężkiej!

-> Graj i oglądaj UFC 291!

UFC 291: Błachowicz vs Pereira – RELACJA

RUNDA 1

Pereira szybko postraszył swoim firmowym lewym sierpem. Błachowicz kiwnął i ruszył po obalenie za jedną nogę. Złapał Poatan duszenie, ale Janek pokazuje, że nic mu nie grozi. Krótkie uderzenia z obu stron w klinczu na siatce. W końcu przewrócił Brazylijczyka Błachowicz i ruszył za plecy. Zakłada duszenie Polak, ale Pereira zdołał się wyswobodzić. Janek próbuje wyswobodzić rękę, Alex dobrze blokuje ręce „Cieszyńskiego Księcia”, który uparcie dąży do mataleo. Twardo trzyma trójkąt Błachowicz, wyprowadza mocne ciosy na głowę Pereiry i zdecydowanie wygrał 1. rundę.

RUNDA 2

Pereira atakuje lewym prostym na korpus, wymiana na low kicki. Janek również trafia lewym jabem, Brazylijczyk mocno kopie po kostce. Skrócił dystans Polak i trafił lewym sierpem. Mała wymiana na ciosy, a zaraz Błachowicz skutecznie omija gardę i zalicza kolejne sprowadzenie. „Cieszyński Książę” pozostawał w ofensywie z dołu, ale „Poatan” zdołał wrócić na nogi. Ucieka Pereira, wyprowadził high kicka na głowę Polaka. Janek ciężko dyszy, ruszył po nogi, ale było to zbyt czytelne. Niebezpiecznie skrócił dystans Brazylijczyk, atakuje podbródkami i prostymi na korpus Błachowicza.

Sprawdź!  Drake sprawi prezenty gwiazdom UFC Londyn! Ogromna wygrana rapera i definitywny koniec klątwy!

RUNDA 3

Pereira natychmiast atakuje kopnięciami na nogę i głowę, Błachowicz stara się odgryźć. Aktywny od początku odsłony Brazylijczyk, Polak posyła kombinację z lewym sierpem i middle kickiem. „Poatan” uskutecznia proste na korpus. Janek nie odpuszcza, ruszyłł z kombinacją i sięgnął głowy oponenta. Mocny low „Cieszyńskiego Księcia”, szuka sierpowych Polak, ale przyspiesza „Poatan”. Błachowicz idzie po obalenie, ale bez wyczucia, lepiej jednak wygląda w stójce, gdzie trafia kolejnymi ciosami. Kąsa go Pereira, przepuszcza lewy Janka. Szukał obalenia Polak i w ostatnich sekundach sprowadza Alexa na matę! Błachowicz sklejony ostatkiem sił, Pereira nie zdołał uciec do ostatniej sekundy!

Wynik walki: Alex Pereira wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.