UFC

UFC 287: Adesanya wraca na tron! CIĘŻKIE KO na Pereirze! [VIDEO]

W walce wieczoru UFC 287 kibice obejrzeli wielki rewanż o pas kategorii średniej. Alex Pereira stanął do pierwszej obrony mistrzostwa, a jego rywalem był ten, który koronę utracił w listopadzie ubiegłego roku.

-> Oglądaj UFC 287 na żywo! <-

Israel Adesanya wychodził do oktagonu na UFC 281 z przekonaniem, że pokona Brazylijczyka w MMA. „The Last Stylebender” dzierżył pełnoprawny tytuł od października 2019 roku i był na najlepszej drodze do kolejnej obrony. Alex Pereira przegrywał na kartach punktowych i przed ostatnią rundą usłyszał od narożnika, że nie ma nic do stracenia. „Poatan” ruszył już od pierwszych chwil i ostatecznie zwyciężył przez TKO po 121. sekundach piątej odsłony.

Wcześniej nie było mocnych na Nigeryjczyka. Adesanya był niepokonany w dywizji średniej i był wysoko notowany w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Przed porażką z Pereirą uległ jedynie Jankowi Błachowiczowi przy próbie sięgnięcia po drugi tytuł mistrzowski. Polak pewnie zdominował championa dywizji do 185. funtów na przestrzeni 25. minut.

Sprawdź!  (VIDEO) Paddy Pimblett zalicza udany debiut! TKO w 1. rundzie, pomimo ciężkich chwil!

Nie ma co ukrywać, że „Poatan” title shota otrzymał głównie ze względu na wcześniejszą historię z „Izzym”. Alex zadebiutował w UFC w listopadzie 2021 roku i w imponujący sposób zakończył pierwszego oponenta. W drugim pojedynku nie było już tak łatwo, ale i tak zwyciężył jednogłośną decyzją. W swoistym eliminatorze zmierzył się z kontrowersyjnym Seanem Stricklandem i znokautował go już w 1. rundzie. Zarówno przed pierwszym title shotem, jak i obroną był jednak sporym underdogiem w starciu z Israelem Adesanyą.

-> Graj i oglądaj UFC 287 za darmo! <-

UFC 287: Pereira vs Adesanya – RELACJA

RUNDA 1

Metodyczny początek, Adesanya szachuje pozycjami, obaj szukają kopnięć na nogę. Nigeryjczyk zaczyna dokładać proste w kontrze, postrzaszył też kopnięciem w głowę! Pereira w swoim stylu bardzo statecznie, obrywa prawym od pretendenta. Okopuje nogę wykroczną Israela Alex, bardzo ładna próba high kicka!

RUNDA 2

Agresywnie zaczyna Adesanya, straszy kopnięciami w głowę. Pereira dobrze kontruje i podskakuje z uderzeniami. Pretendent przetrwał tarapaty, dobrze trafia lewym prostym i szuka prawego sierpa. Niecelny high kick „Poatana”, który zaraz inkasuje kopnięcia na nogę. Adesanya wdaje się w wymianę, ale Brazylijczyk jest w nich lepszy. Dobre lowy „Poatana”, zasyopuje pretendenta uderzeniami na siatce! Potężny prawy kontrujący Adesanyi, a zaraz dokłada szybkie uderzenia, które kładą spać mistrza!

Sprawdź!  Conor McGregor przekazuje dobre wieści! Sugeruje zmianę dywizji i... prowokuje kolejnego rywala! "Kojarzycie..."

Wynik: Israel Adesanya wygrywa przez KO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.