UFC

(VIDEO) POWRÓCIŁ! Jan Błachowicz wygrywa przez kontuzję Rakicia!

W main evencie UFC Vegas 54 powrócił były mistrz wagi półciężkiej i jeden z najlepszych polskich fighterów bez podziału na kategorie wagowe. Jan Błachowicz w 5-cio rundowym boju spotka się z Aleksandarem Rakiciem!

Pochodzący z Cieszyna Jan Błachowicz powraca do oktagonu na UFC Vegas 54, by po raz kolejny pokazać, że należy do ścisłego topu dywizji półciężkiej. Polak zdobył pas mistrzowski kończąc przed czasem Dominicka Reyesa. Następnie obronił go na UFC 259 stając się pierwszym zawodnikiem, który wygrał z Israelem Adesanyą. Druga obrona, na UFC 267, nie była już tak szczęśliwa. Błachowicz przegrał przez duszenie z Gloverem Teixeirą.

Na UFC Vegas 54 popularny „Cieszyński Książę” nie będzie miał łatwego zadania. Były champion spotka się z Aleksandarem Rakiciem, który zajmuje 3. pozycję w rankingu dywizji. Walczący pod pseudonimem „Rocket” zawodnik przegrał w UFC tylko raz, co zresztą było bardzo kontrowersyjne. Sam urodzony w Austrii Serb uważa – i ma do tego pełne prawo – że był lepszy od Volkana Oezdemira.

Przebieg walki Błachowicz vs. Rakic

Runda 1

Janek atakuje niskimi kopnięciami. Tym samym odpowiada Rakic. Trafił Polak Serba, który się przewrócił. Błachowicz oberwał lewym prostym i pojawiło się rozcięcie. Szybko latają ręce Rakica, który dobrze trafia prawym. Mocna podwójna kombinacja Rocketa, który teraz ewidentnie będzie szukał prawego sierpa. Błachowicz kapitalnie trafia kombinacją na głowę i korpus. Obrywa zaraz ponownie mocnym prawym sierpem. Przyjmuje low kicka i odpowiada kombinacją lewy-prawy. Piekielnie mocny low kick Polaka! Rakic zaczyna szukać prostego z dystansu i ucieka przed szarżą Polaka! Dobrze zaczyna unikać ciosów Janek. Zły timing Janka, naraził się na groźną kontrę Rocketa. Zaatakował Polak, a Serb poszedł po obalenie. Zawodnicy skończyli w klinczu, przy rozerwaniu każdy posłał celne uderzenia. Lekka kombinacja Serba, nietrafione niskie kopnięcie Blachowicza a na koniec rundy Rakić postraszył wysokim kopnięciem.

Sprawdź!  Gdzie oglądać UFC Vegas 54: Błachowicz vs Rakic? Transmisja na żywo, stream online. Karta walk UFC Vegas 54. Kiedy walczy Jan Błachowicz?

Runda 2

Błachowicz szuka od razu low kicka, którym też stara się odpowiadać Serb. Atakuje pięściami na korpus Polak, ale Rocket go obala…. Zakłada trójkąt nogami Błachowicz! Wyrwał mu się jednak Aleksandar Rakic, wielka szkoda! Krótkie ciosy z obu stron, rozsmarowuje twarz Polaka Serb. Cieszyński Książę przyjmuje krótki łokieć, zbyt pasywny jest Polak. Coraz więcej ciosów z góry wyprowadza Rakić, a Janek szuka balachy! Fighterzy wracają jednak do tej samej pozycji i Rakic kontynuuje atak. Błachowicz dosunął się do siatki, ale Aleksandar mocno go trzyma w pasie i „poprawia sobie” Polaka. Krótkie ciosy lądują na głowie byłego mistrza UFC, który powoli uwalnia nogi. Mocne krótkie podbródkowe pod siatką na szczękę Błachowicza ze strony Serba.

Runda 3

Rakić od razu rusza z prostymi, statecznie Jan Błachowicz. W końcu rusza z szarżą, poszło kopnięcie na żebro, poszły też haki! Nie trafił z kontrą Rocket. Trafiają obaj prosty za prosty, Polak znów szuka low kicka, rusza z lewym prostym, A ALEKSANDAR RAKIĆ PADA JAK DŁUGI! Kontuzja kolana nie pozwala mu kontynuować walki!

Oficjalny wynik: Jan Błachowicz wygrywa przez TKO (kontuzja Rakicia) w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.