UFC

UFC 289. Amanda Nunes zwycięża i KOŃCZY KARIERĘ! [VIDEO]

W main evencie UFC 289 do obrony korony dywizji koguciej kobiet przystąpiła Amanda Nunes. „Leoa” zmierzyła się ze stającą przed życiową szansą Irene Aldaną.

-> OGLĄDAJ UFC 289 NA ŻYWO

Pierwotnie przeciwniczką Brazylijki miała być Julianna Pena. To właśnie Amerykanka zszokowała świat poddając Amandę Nunes na UFC 269. „The Venezuelan Vixen” nie pocieszyła się jednak mistrzowskim pasem zbyt długo. Popularna „Lwica” już przy pierwszej okazji zdemolowała championkę, odzyskując utraconą koronę po pewnej, jednogłośnej decyzji sędziów.

Cokolwiek Amanda Nunes szykowała na Penę będzie musiało zaczekać. Julianna musi wyleczyć uraz, który wyeliminował ją z udziału w UFC 289. Na jej miejsce dość zaskakująco wskoczyła Irene Aldana w wieku 35 lat staje przed życiową szansą na detronizację jednej z najlepszych fighterek w historii. Zawodniczka Lobo Gym MMA ma passę 2. wygranych z rzędu. Ostatnią rywalkę, Macy Chiasson, skończyła kopnięciem na wątrobę z pleców!

-> Graj i oglądaj UFC 289!

UFC 289. Nunes vs Aldana – RELACJA

Runda 1

Nunes rozpoczęła z prostym na tułów, zaraz jednak przerzuciła się na kopnięcia w łydkę pretendentki. Aldana powoli zaczyna rozpuszczać ręce, ale otwiera się tylko przed Brazylijką, która ją z łatwością przewraca! Nie doskoczyła „Lwica” z próbą duszenia, wystrzegała się upkicka. Skutecznie punktuje mistrzyni, Pretendentka robi niewiele, a przede wszystkim jest przy tym kompletnie niecelna i nieskuteczna. Aldana wyczekuje na kontrę i trafia „Lwicę”!

Runda 2

Aldana przecina powietrze swoimi ciosami, Brazylijka z kolei znakomicie ją kontruje prostym na środek twarzy. Mamy wymianę prosty na prosty, Meksykanka niezwykle elektryczna, reaguje na każdy przyruch „Lwicy”. Ta zdołała przyzwyczaić Aldanę do zejść po nogę i zaraz skontrowała mocnym ciosem. Przewróciła za jedną nogę, ale nie czaiła się na koniec. Mocny łokieć i jeszcze prawy cep. Kapitalnie przeczekała high kicka Irene Aldany Amanda Nunes i sprowadziła jeszcze walkę do parteru.

Sprawdź!  Conor McGregor trenuje nawet ze złamaną nogą! "W życiu nie chodzi o to, co nam się przytrafia, ale o to, jak sobie z tym radzimy"

Runda 3

Mocne prawe Nunes rozpoczęły rundę, bardzo agresywny początek w wykonaniu mistrzyni. Proste trafiają na szczelną gardę pretendentki. Aldana nie przejawia, jakby miała przygotowaną jakąś akcję. „Lwica” natomiast z łatwością ją rozbija, a za moment sprowadza na matę. Łokieć z półgardy, spycha powoli z siebie Irene championkę, która i tak za moment ląduje z góry. Podcina Meksykankę Amanda Nunes i zachodzi za plecy! Próbuje wpiąć się po szyję, przerzuciła się na balachę, a Aldana wraca na nogi. Ruszyła jeszcze z ofensywą na koniec Brazylijka akcentując wygraną rundę.

Runda 4

Pretendentka zaczęła atakować, obrywa w kontrze, ale szuka też low kicków na „Lwicy”. Ta z kolei atakuje: lewy prosty, prawy sierp, skutecznie, metodycznie. Kopnięcie na kolano jeszcze poszło na nogę Irene. Aldana z łatwością jest przewracana, a w stójce Nunes kontynuuje dzieło zniszczenia. Zaczęła bawić się Amanda, która trafia też soczystymi sierpami na brzuch rywalki. Potężne cepy i obrotowy łokieć kończą rundę.

Runda 5

Meksykanka cały czas podchodziła mimo prostych lądujących na jej nosie. Nunes skarciła ją za to sprowadzając na matę. Aktywna z góry championka szuka miejsca na potężne łokcie. „Lwica” całkowicie kontroluje oponentkę, która stara się spod niej wyrwać. Przechodzi tymczasem do dosiadu Amanda, bardzo mocne cosy obiły żebro. Aldana skręciła się moment tyłem do championki, która nie była łasa na duszenie. Nunes tymczasem spuszczała młotki aż do ostatniej sekundy.

Sprawdź!  Tsarukyan zareagował ostrzej, niż Gamrot! Mocne słowa Ormianina o Chandlerze! "Wykopcie go z rankingów"

Wynik walki: Amanda Nunes wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.