UFC

(VIDEO) Julianna Pena szokuje cały świat! Amanda Nunes odklepała na UFC 269!

Czas na co-main event gali UFC 269! Amanda „Lioness” Nunes poo raz kolejny będzie chciała udowodnić, że jest jedną z najlepszych fighterek w historii MMA. Pas mistrzowski kategorii koguciej spróbuje jej odebrać Julianna Pena.

Julianna Pena nie po raz pierwszy w karierze w UFC wystąpi na dystansie 5 rund. „The Venezuelan Vixen” mierzyła się już z Valentiną Shevchenko w 2017 roku, jednak już w 2 rundzie odklepała po balasze. „Bullet” przerwała w ten sposób serię 4 kolejnych wygranych Peni. Choć Amerykanka wygrała później jednogłośnie z Nicco Montano, musiała uznać wyższość byłej mistrzyni żeńskiej kategorii piórkowej, Germaine de Randamie. W styczniu tego roku Julianna Pena zdołała poddać w 3 rundzie Sarę McMann.

Ta wygrana jednak nie zaimponowała brazylijskiej „Lwicy”, Amandzie Nunes. W wywiadzie udzielonym MMA Junkie mistrzyni damskiej kategorii koguciej stwierdziła, że gdyby McMann wytrzymała do końca odsłony, to jej ręka powędrowałaby w górę.
O Nunes ciężko jest mówić inaczej, niż w superlatywach. Brazylijka jest niepokonana od 12 kolejnych walk, a potrafiła kończyć takie zawodniczki, jak Holly Holm, Cris Cyborg, czy Germaine de Randamie. Niewykluczone, że z braku odpowiedniego wyzwania, po ewentualnej wygranej zacznie przebąkiwać się o trylogii z Valentiną Shevchenko.

Przebieg walki

Runda 1

Szachowanie w pierwszych 30 sekundach, zaatakowała Pena ale otezymała bardzo mocne kopnięcie! Wylądowała na plecach Amerykanka, a po powrocie do stójki starała się zaatakować mistrzynię. Otrzymała 2-3 ciosy Amanda Nunes, ale swoim front kickiem na tułów powaliła „Venezuelan Vixen”! Zaatakował ground and pundem Brazylijka, Julianna Pena poszła w grappling i szukała obalenia. Po chwili jednak „Lwica” znów sprowadziła pojedynek do parteru, zajęła plecy i zaczęła szukać duszenia zza pleców! Pena przytrzymała rękę Brazylijki, udało się jej uciec, ale trafiła szyją w gilotynę Nunes! Amanda spokojnie odpuściła duszenie, ale „Wenezuelska Lisica” sama szuka poddania! Trzyma rękę „The Lioness” w Kimurze, ale dobrze skręca się championka. Pod koniec wyprowadza jeszcze ciosy na żebra pretendentki, która kończy odsłonę ciosami z dołu.

Runda 2

Amanda Nunes wygląda, jak by zabawa miała się teraz zacząć. Próba front kicka nieudana, za krótko też popracowała prawym sierpem. Julianna Pena dobrze trafiła jednak prawym, bardzo dużo ciosów Amerykanki doszło do szczęki Brazylijki! „Venezuelan Vixen” też otrzymuje sporo prostych, ale na zdecydowanie bardziej zamroczoną wygląda Lwica”! Coraz częściej oddycha mistrzyni, Pena również jednak traci na celności. Mocne lewe proste dochodzą twarzy Amandy Nunes, zaraz po nich idzie prawy! Sprowadzenie w wykonaniu Julianny Peny, A PO CHWILI ZAJMUJE PLECY BRAZYLIJKI! SZYBKIE PRZEJŚCIE DO DUSZENIA I NUNES KLEPIE! JULIANNA PENA SZOKUJE ŚWIAT!

Oficjalny wynik: Julianna Pena wygrywa przez duszenie zza pleców w 2. rundzie i została NOWĄ mistrzynią żeńskiej kategorii koguciej!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.