UFC

(VIDEO) ZNÓW TO ZROBIŁ! Alex Pereira kończy Israela Adesanyę!

W walce wieczoru UFC 281 spotkali się zawodnicy, którzy mierzyli się przed laty w innej dyscyplinie. Israel Adesanya jako mistrz wagi średniej bronił swojego tytułu w starciu z Alexem Pereirą.

Israel Adesanya od początku startów w MMA pozostawał niepokonany w dywizji średniej. Nigeryjczyk od samego debiutu nie miał sobie równych, a co więcej – nigdy nie unikał walki. Już w 5. pojedynku spotkał się z byłym championem, Andersonem Silvą, co wielu widziało jako przekazanie pochodni. Dwa starcia później „The Last Stylebender” zdobył pas mistrza UFC i nie znalazł się jeszcze nikt na tyle mocny, by mu go odebrać, choć jego pojedynki pozostawiały wiele do życzenia. W ostatniej, piątej obronie pokonał Cannoniera jednogłośną decyzją, ale fani wychodzili z areny jeszcze przed końcem tej walki.

Wszyscy spodziewali się, że czoła Adesanyi stawi jego dawny oponent z czasów kickboxingu – Alex Pereira. Brazylijczyk raz pokonał Israela Adesanyę przez decyzję sędziowską (przez wielu uważaną za kontrowersyjną, a za drugim razem znokautował go brutalnym lewym sierpem. Obaj fighterzy zgodni byli co do tego, że są dziś innymi sportowcami, jednakże popularny „Poatan” uważał, że ma przewagę mentalną. Różnica doświadczenia w oktagonie była między nimi ogromna, ale Alex Pereira mógł przestraszyć „The Last Stylebendera” swoją ostatnią wygraną – lewym sierpem znokautował on Seana Stricklanda.

Adesanya vs. Pereira – RELACJA

Runda 1

Pereira zaczyna od latającego frontu! Adesanya z łatwością go uniknął i zaczął okopywać nogę Brazylijczyka. „Poatan” spokojnie wyczekuje ataków mistrza, który spokojnie i metodycznie punktuje low kickami. „The Last Stylebender” atakuje z middle kickiem, ale Alex Pereira posyła bardzo szybki high kick! Mocne kickbokserskie wymiany, Nigeryjczyk jest celny i zaraz trafia kombinacją lewy-prawy! „Poatan” śmignął lewym sierpem, ale daleki był od sukcesu w postaci KO. Kolejne kopnięcia z obu stron, Adesanya próbuje ściąć głowę Brazylijczyka. Pereira zamyka mistrza na siatce, mocny middle kick i latające kolano. Skraca dystans Pereira, Nigeryjczyk idzie w klincz! Mocne ciosy w defensywie ze strony „Poatana”. Trafia piekielnym prawym Israel Adesanya, zamroczyło pretendenta, ale runda dobiegła końca!

Runda 2

Nigeryjczyk natychmiast atakuje niskim kopnięciem, zaraz idzie high kick i middle również. Pereira stara się zamknąć mistrza na siatce. Kolano w obronie ze strony Adesanyi, zaraz dokłada prawy prosty. Świetne lewe proste mistrza, często dochodzą głowy pretendenta. Nadziewa się na lewy prosty Adesanya! Skraca dystans Brazylijczyk, wyprowadził kilka uderzeń, ale zaraz jest plecami do siatki. Trafia lewym i prawym champion po rozerwaniu! Bardzo metodycznie walczy Izzy, coraz większe problemy Alexa Pereiry, który jednak trafia Adesanyę! Stara się uciekać „The Last Stylebender”, obrywa kolanem i ratuje się klinczem. „Poatan” wyprowadza bezlitosne kolana, a Nigeryjczyk szuka sprowadzenia. Rozerwanie i lewy high kick Pereiry trafia! I jeszcze na koniec rundy sprowadza mistrza do parteru!

Sprawdź!  Zawodnik UFC publikuje nagranie, jak Dustin Poirier nokautuje sparingpartnera: "Dobry gość? Zły gość? Sami to oceńcie" [WIDEO]

Runda 3

Adesanya zaczyna lewym prostym, wraca szybko do kopnięć na nogę. Dobra kombinacja mistrza i trafia mocnym prawym. „Poatan” skraca dystans i szukał sierpa, nie trafia, ale kolano na korpus zabolało championa! Szukają sprowadzenia, Adesanya ląduje na górze i zaraz zajmuje plecy Brazylijczyka. Wpina powoli nogi Nigeryjczyk, wyprowadza mocne ciosy na głowę „Poatana”. Powoli stara się wrócić na nogi Brazylijczyk, a Izzy iście zapaśniczo dociska go do parteru! Pełna garda, prostuje się mistrz, ale nie trafia czysto. Ciężko dyszy pretendent, a Adesanya wraca jeszcze na nogi i posyła axe kicka na korpus rywala!

Runda 4

Israel Adesanya czuje się niezwykle pewnie, wyczekuje ataków Brazylijczyka, który ewidentnie to starcie przegrywa. Kopie mistrz, a Pereira nie kryje się, że poluje na lewy sierp! Przeciął jednak powietrze, a zaraz wyłapuje kilka prostych. Ustawia sobie Nigeryjczyka na siatce, ale ten dobrze atakuje jabami i mocnym middle kickiem. Kolejne kopnięcie na wątrobę, szuka mocnych ciosów bokserskich mistrz wagi średniej. „Poatan” kompletnie się nie broni i lewy sierp sięga jego szczęki. Postraszył obaleniem „The Last Stylebender” i zapina klincz na siatce. Zrywa i uderza bardzo mocnym prawym hakiem! Pereira podchodzi, trafia prawym i lewym, nadal stoi mistrz, który szuka podcięcia. Uparcie poluje na obalenie po wyniesieniu Nigeryjczyk. A w ostatniej sekundzie Alex Pereira trafia mocnym lewym sierpem!

Sprawdź!  Francis Ngannou może już nie zawalczyć w UFC?! "Skończyło się. Zabrakło dobrej wiary"

Runda 5

Mocne kopnięcia na dzień dobry od Adesanyi, Pereira wie, że nie ma nic do stracenia i atakuje pięściami! Nigeryjczyk wytrzymuje ataki pretendenta i wchodzi w klincz. Popełnił błąd Adesanya przy kopnięciu, musi uciekać mistrz! „Poatan” rusza z atakiem, ale Izzy nie daje po sobie poznać, że coś go boli. Dwa mocne prawe Brazylijczyka! Adesanya obrywa serią uderzeń i SĘDZIA KOŃCZY WALKĘ!

Oficjalny wynik: Alex Pereira wygrywa przez TKO w 5. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.