KSW

Szostak przed walką z Kołeckim: „Mam za sobą najlepszy sparing w życiu i to nie są przechwałki. Trener Robert Jocz powiedział…”

Akop Szostak 17 lipca powróci do klatki KSW. W największej polskiej organizacji stoczył dwa pojedynki, jednak nie wygrał żadnego z nich. Najpierw po 24 sekundach wsadził rywalowi palce w oko, a w drugim starciu został znokautowany w 36 sekund.

Łącznie w całej karierze Szostak stoczył 8 walk i wygrał 4 razy. Ostatni raz widzieliśmy go w akcji na kwietniowej gali EFM Show. Przez TKO pokonał wówczas Radosława Słodkiewicza. Tym razem ma stanąć przed największym wyzwaniem w swojej karierze i zmierzyć się z Szymonem Kołeckim.

Pojedynek będzie main eventem gali KSW 62, co bardzo nie spodobało się kibicom, którzy liczyli na to, że Kołecki zmierzy się z mocniejszym rywalem. O takim zestawieniu zadecydowały pieniądze, jak zaznaczył były sztangista, w polskim MMA tylko dwa nazwiska odmówiłyby tej walki za tak dużą gażę.

AKOP SZOSTAK O PRZYGOTOWANIACH DO WALKI Z SZYMONEM KOŁECKIM

Szostak wierzy, że może wygrać, jeśli w klatce pokaże to, co na treningu – Można powiedzieć, że on jest znacznie lepszy ode mnie. Nawet nie mam zamiaru się z tym kłócić. Ale wiesz doskonale, że w MMA nie takie sensacje miały miejsce. Zrobię wszystko, żeby rozstrzygnąć tę walkę na swoją korzyść. Jeśli uda mi się pokazać w klatce to, co na środowym sparingu, to powinno wystarczyć – przyznał w rozmowie z portalem Sportowe Fakty.

Sprawdź!  Aż 12 gal KSW rocznie! Organizacja oficjalnie rozpoczęła współpracę z Viaplay: "To ważny moment w historii federacji, który..."

Mam za sobą najlepszy sparing w moim życiu i to nie są jakieś przechwałki. Trener Robert Jocz powiedział, że było bardzo dobrze i życzył mi, żebym to samo pokazał w klatce za dwa i pół tygodnia – wyjaśnił.

Akop Szostak zdradził również, z kim sparuje, przygotowując się do pojedynku w klubie WCA – Ze względu na klasę rywala ci sparingpartnerzy są bardziej wymagający. Pomagają mi Piotrek Strus, Damian Janikowski czy Rafał Kijańczuk. Staram się szukać mądrze, dobierać kolegów do pomocy. Zależy mi, żeby byli zbliżeni gabarytowo oraz siłowo do Kołeckiego, i żeby byli lepsi ode mnie.

Darmowy zakład na walkę Szymon Kołecki vs Akop Szostak

Według bukmacherów ogromnym faworytem nadchodzącej walki jest oczywiście bardziej doświadczony Szymon Kołecki. Jego rywalowi eksperci nie dają najmniejszych szans:

Kurs na zwycięstwo Kołeckiego – 1.12

Kurs na zwycięstwo Szostaka – 6.26

Rejestrując się u bukmachera STS – TUTAJ – Otrzymasz 29 złotych darmowego depozytu oraz zakład bez ryzyka do 200 złotych.

–> Darmowy zakład na KSW 62 <–

Sprawdź!  Mamed Khalidov o walce z Mariuszem Pudzianowskim: "Nie mam z tym problemu, żeby wyjść i się z nim pobić"

Źródło: Sportowe Fakty

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.