Punch Down

Szokujące informacje w sprawie Artura Walczaka! „Jest 2% szans, że przeżyje. Jak przeżyje, będzie…”

Piotr Witczak, czyli popularny „Bonus BGC” przekazał dramatyczne informacje o stanie zdrowia swojego przyjaciela Artura „Walusia” Walczaka.

„Waluś” w miniony piątek wziął udział w turnieju PunchDown 5, w którym zawodnicy uderzają się na zmianę otwartą dłonią. Zawodnik awansował do etapu półfinałowego, w którym zmierzył się z Dawidem Zalewskim. Po potężnym uderzeniu „Zalesia” został znokautowany i potrzebował pomocy ratowników medycznych. 

Walczaka wyniesiono na noszach i prosto z gali PunchDown trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu we Wrocławiu. 

Po tym uderzeniu Artur Walczak trafił do szpitala:

O jego stanie zdrowia na bieżąco informuje „Bonus BGC”. Znany freak fighter obwinia PunchDown o zbyt późny przyjazd karetki na miejsce. Według Witczaka czekanie na transport do szpitala miało ogromny wpływ na stan zdrowia „Walusia”.

Sprawdź!  Organizacja PunchDown komentuje doniesienia w sprawie walczącego o życie zawodnika! „Artur otrzymał natychmiastową pomoc…”

– Artur Walczak jest obecnie w stanie krytycznym. Odciągnęli mu krew z połowy półkuli, reszty nie dali rady. Po uderzeniu wytworzył się ogromny krwiak. Te czekanie na karetkę mogło zadecydować o jego zdrowiu – napisał na swoim Instagramie.

Dodał również, że rozmawiał z lekarzem i Walczak ma ciężkie uszkodzenie mózgu. Istnieje mała szansa na to, że odzyska zdrowie. Swoje słowa ponownie potwierdził kilka godzin później.

– Tragedia totalna. Na OIOMI-e rozmawiałem z lekarzem. Szansa jest 2%, że przeżyje. Jak przeżyje, będzie w stanie wegetacyjnym niestety… Zebraliśmy pieniądze na rehabilitację, ale musi być stan stabilny, a nie jest. On umiera… Niestety. Za długo czekali za karetką, mózg nie dostawał tlenu. Jest tragedia. Nie mogę się pozbierać. Artur walcz dla nas – przekazał.

Witczak zamieścił również zdjęcie ze swoim przyjacielem oraz dodał, że jest promyk nadziei. Nie będzie również podawał kolejnych informacji o aktualnym stanie zdrowia Artura Walczaka.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Znamy przyczynę śmierci Artura "Walusia" Walczaka, który trafił do szpitala po ciężkim nokaucie na PunchDown 5

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.