Zawodnicy

Phil de Fries

Phil de Fries urodził się 21 kwietnia 1986 roku w Sunderlandzie. Jest on aktualnym mistrzem KSW w kategorii ciężkiej i obronił pas już 6 razy.

Kariera sportowa

Phil de Fries swoją przygodę z profesjonalnym MMA rozpoczął w 2009 roku debiutując na gali Strike & Submit Championships wygrywając w swoim zawodowym debiucie. Dla organizacji Strike & Submit Championships De Fries stoczył 4 walki i ze wszystkich wyszedł zwycięsko. . Po 9 walkach, podpisał kontrakt z największą organizacją na świecie UFC. Phil w debiucie pokonał Rob’a Broughton’a i przeciągnął serie zwyciest zachowując „0” w rekordzie. W drugiej walce dla światowego giganta zmierzył się ze Stipe Miocicem. Walkę tę przegrał przez TKO w 1 rundzie. Po walce z Miocicem stoczył on pojedynek z Olim Thompsonem i wrócił na zwycięską ścieżkę.

Nie trwało to jednak długo, bowiem już w następnej walce z Toddem Duffee poległ ponownie przez TKO w 1 rundzie.  Po porażce z Mattem Mitrione Brytyjczyk zakończył swoją przygodę z Amerykańskim gigantem z rekordem 2-3. Po UFC stoczył pojedynek z Brettem Rogersem i odkuł się wygrywając przez duszenie zza pleców w 1 rundzie. W następnej walce przegrał z Satoshi Ishiim przez jednogłośną decyzję sędziów. Phil po dwóch walkach poza UFC

W 2017 roku stoczył 1 pojedynek dla organizacji Bellator. Pokonał wtedy znanego w Polsce Jamesa Thompsona.  Po przygodzie z Bellatorem związał się z organizacją KSW, dla której póki co stoczył 7 walk i każdą z nich wygrał. W debiucie dla czołowej Europejskiej organizacji Phil wygrał z Michałem Andryszakiem zdobywając pas w wadze ciężkiej. Pierwszą obronę mistrzowskiego pasa Phil podjął na gali KSW 45 w Londynie wygrywając z Karolem Bedorfem. Phil w następnej walce dla KSW zatrzymał próbującego zdobyć drugi tytuł w organizacją KSW, Tomasza Narkuna i pokonał Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów. Na KSW 50 w Londynie obronił pas po raz trzeci, tym razem z Luisem Henrique. Potem odprawił kolejnego Polaka Michała Kitę wygrywając z nim w 2 rundzie przez TKO. Po walce z „Masakrą” po raz drugi zatrzymał Tomasza Narkuna i wygrał poprzez ciosy w parterze w 2 rundzie. W swojej nastepnej walce dla KSW wygrał z Darko Stosicem i po raz kolejny obronił mistrzowski pas.

Sprawdź!  Karolina Owczarz po trudnej walce pokonuje przez decyzję Monikę Kucinic [WIDEO]

5 ostatnich walk:

Wygrana Darko Stosic TKO 5 runda 3:40 KSW 67 (Warszawa) 26.02.2022
Wygrana Tomasz Narkun TKO 2 runda 3:37 KSW 60 (Łódź) 24.04.2021
Wygrana Michał Kita TKO 2 runda KSW 57 (Łódź) 19.12.2020
Wygrana Luis Henrique DecyzjaSD KSW 50 (Londyn) 14.09.2019
Wygrana Tomasz Narkun Decyzja UD KSW 47 (Łódź) 23.03.2019

W pigułce

Ile lat ma Phil de Fries?

(36 lat) 21.06.1986

Jaki rekord ma Phil de Fries?

Stoczone 27 walk,  21 zwycięstw, 6 porażek (21-6)

Styl walki Phil de Fries?

Zapasy/BJJ

W jakiej kategorii wagowej walczy Phil de Fries?

kategoria ciężka – 120 kg

W jakim klubie trenuje Phil de Fries?

TFT MMA

Kto jest trenerem Phila de Fries?

Ross Coe

Kiedy Phil de Fries stoczył ostatnią walkę?

26.02.2022 (Wygrana przez TKO z Darko Stosicem)

Z jaką organizacją ma aktualny kontrakt Phil de Fries?

KSW

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Sprawdź również
Close