Zawodnicy

Phil de Fries

Phil de Fries urodził się 21 kwietnia 1986 roku w Sunderlandzie. Jest on aktualnym mistrzem KSW w kategorii ciężkiej i obronił pas już 7 razy.

Kariera sportowa

Phil de Fries swoją przygodę z profesjonalnym MMA rozpoczął w 2009 roku na gali Strike & Submit Championships wygrywając w swoim zawodowym debiucie. Dla tej organizacji De Fries stoczył 4 walki i ze wszystkich wyszedł zwycięsko. Po 8. walkach bez porażki podpisał kontrakt z największą organizacją na świecie UFC. Phil w debiucie pokonał Rob’a Broughton’a i przeciągnął serie zwycięstw z „0” w porażkach. To się zmieniło już w drugiej walce dla światowego giganta. Stipe Miocic pokonał go przez TKO w 1 rundzie. De Fries wrócił na zwycięską ścieżkę poddając Oliego Thompsona.

Nie trwała ona jednak długo, bowiem już w następnej walce z Toddem Duffee poległ ponownie przez TKO w 1 rundzie.  Po porażce z Mattem Mitrione Brytyjczyk zakończył swoją przygodę z amerykańskim gigantem z rekordem 2-3. Po UFC stoczył pojedynek z Brettem Rogersem i odkuł się wygrywając przez duszenie zza pleców w 1. rundzie. W następnej walce przegrał z Satoshi Ishiim przez jednogłośną decyzję sędziów. Po tym związał się na kilka starć z brytyjską federacją M4tC.

W 2017 roku stoczył 1 pojedynek dla organizacji Bellator. Pokonał wtedy znanego w Polsce Jamesa Thompsona.  Po tej przygodzie związał się z organizacją KSW, dla której póki co stoczył 8 walk i każdą z nich wygrał. W debiucie dla czołowej Europejskiej organizacji Phil zwyciężył z Michałem Andryszakiem zdobywając pas w wadze ciężkiej. Pierwszą obronę mistrzowskiego pasa De Fries podjął na gali KSW 45 w Londynie wygrywając z Karolem Bedorfem. W następnej walce dla polskiej federacji zatrzymał próbującego zdobyć drugi tytuł w organizacją KSW, Tomasza Narkuna i pokonał Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów. Na KSW 50 w Londynie obronił pas po raz trzeci, tym razem z Luisem Henrique. Potem odprawił kolejnego Polaka Michała Kitę wygrywając z nim w 2 rundzie przez TKO. Po walce z „Masakrą” po raz drugi zatrzymał Tomasza Narkuna wygrywając przez ciosy w parterze w 2 rundzie. W kolejnych obronach skończył przez TKO Darko Stosicia i poddał już w 1. odsłonie Ricardo Prasela.

Sprawdź!  Pudzian wróci do WCA? Główny trener zabiera głos! "Mógł odezwać się do nas i powiedzieć..."

5 ostatnich walk:

  • Wygrana Todd Duffee TKO 1. runda (3:46), KSW 79 (Liberec), 25.02.2023 r.
  • Wygrana Ricardo Prasel poddanie 1. runda (4:11), KSW 74 (Ostrów Wielkopolski), 10.09.2022 r.
  • Wygrana Darko Stosic TKO 5 runda (3:40), KSW 67 (Warszawa), 26.02.2022 r.
  • Wygrana Tomasz Narkun TKO 2 runda (3:37), .SW 60 (Łódź), 24.04.2021 r.
  • Wygrana Michał Kita TKO 2 runda (0:50), KSW 57 (Łódź), 19.12.2020 r,

W pigułce

Ile lat ma Phil de Fries?

(36 lat) 21.06.1986

Jaki rekord ma Phil de Fries?

Stoczone 29 walk, 22 zwycięstw, 6 porażek, 1 No Contest (22-6, 1 NC)

Styl walki Phil de Fries?

Zapasy/BJJ

W jakiej kategorii wagowej walczy Phil de Fries?

kategoria ciężka – 120 kg

W jakim klubie trenuje Phil de Fries?

TFT MMA

Kto jest trenerem Phila de Fries?

Ross Coe

Kiedy Phil de Fries stoczył ostatnią walkę?

10.09.2022 (Wygrana przez poddanie z Ricardo Praselem)

Z jaką organizacją ma aktualny kontrakt Phil de Fries?

KSW

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Sprawdź również
Close