KSW

(VIDEO) Szybkie zwycięstwo Phila de Friesa! Ponownie broni mistrzowskiego pasa

Za nami main event KSW 79, a jednocześnie wielki rewanż za starcie sprzed lat, w którym Phil De Fries, mistrz wagi ciężkiej, stanął do kolejnej obrony pasa i zmierzył się ze swoim dawnym pogromcą, Toddem Duffeem.

Chociaż Phil De Fries od 2017 roku pozostaje niepokonany w świecie MMA i ma za sobą dziesięć zwycięskich pojedynków, w przeszłości zdarzało mu się przegrywać. Jednym z jego byłych pogromców jest właśnie Todd Duffee. Do pierwszej konfrontacji tych dwóch zawodników doszło w grudniu 2012 roku. Starcie nie potrwało długo – zakończyło się już na początku trzeciej minuty pojedynku. Todd Duffee znokautował wówczas Phila De Friesa w klatce UFC.

Anglik nie kryje, że wtedy nie był to najlepszy okres w jego karierze i życiu prywatnym. Otwarcie mówi o tym, że miał problemy i był w depresji. Nie wyszedł więc do pojedynku w pełni sił i możliwości. Phil De Fries jest najdłużej panującym mistrzem KSW. Zdobył tytuł 14 kwietnia 2018 roku. Dzierży więc tytuł już blisko pięć lat.

Todd Duffee jest zawodnikiem, który nie kryje, że swoim stylem walki zapewnia publiczności pokaźną dawkę emocji. W całej sportowej historii tylko raz zwyciężył dopiero w drugiej odsłonie boju. Dziś Todd ma na swoim koncie dziewięć wygranych przez nokaut i zapowiadał, że dopisze do swojego rekordu kolejną wygraną przed czasem.

Sprawdź!  Jan Błachowicz skomentował walkę Jurasa z Pudzianowskim: "Lepiej wygrać brzydko niż przegrać ładnie. Żaden zawodnik się nie będzie cieszył z przegranej..."

RELACJA

RUNDA 1

De Fries atakuje, ale przestrzelił Duffee i z łatwością sprowadza go na matę Anglik! Spokojnie dociążą Brytyjczyk, skręca się Amerykanin, ale pełną kontrolę ma Phil. Wpina duszenie mistrz KSW, stara się bronić pretendent. Udaje się uciec Toddowi, który jednak jest rozciągnięty jak długi obrywa zza pleców, aż sędzia kończy walkę!

Oficjalny wynik:Phil De Fries wygrywa przez TKO w 1. rundzie!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.