Zawodnicy

Michał Pasternak

Michał Pasternak pochodzi z Pińczowa. Jest podopiecznym Mirosława Oknińskiego z Akademii Sportów Walki Wilanów i może się pochwalić występami zarówno w MMA, jak i walkach na gołe pięści.

Kim jest Michał Pasternak?

Popularny „Wampir” zawodowo zadebiutował jeszcze w 2012 roku i pokonał jednogłośną decyzją Michała Łopińskiego, a już miesiąc później w identyczny sposób wygrał z Piotrem Kalenikiem. Od tego pojedynku zaczął walczyć dla organizacji PLMMA, w której stoczył zdecydowanie najwięcej walk w swojej karierze.

Kariera sportowa

Michał Pasternak od wielu lat trenuje pod okiem Mirosława Oknińskiego w Akademii Sportów Walki Wilanów. Fighter z Pińczowa już w pierwsze 2 lata swojej kariery w MMA stoczył aż 11 pojedynków, a co więcej – wszystkie wygrywał, niejednokrotnie przed czasem. „Wampir” pokazał się ze znakomitej strony, prezentując przekrojowe umiejętności. Swoich przeciwników potrafił zarówno dobijać ciosami, jak i poddawać.

W grudniu 2014 roku Pasternak trafił też do One FC (obecnie ONE Championship). Po wygranej werdyktem sędziowskim z Rafaelem Silvą Michał otrzymał szansę zostania mistrzem w kategorii półciężkiej. Zawodnik trenera Oknińskiego musiał jednak uznać wyższość Rogera Gracie, a 5 miesięcy później Aunga La Nsanga. W kolejnych pojedynkach „Wampir” wygrane przeplatał porażkami. O ile pokonał Sylwestra Borysa i Ireneusza Cholewę, o tyle musiał uznać wyższość chociaż by Romana Dolidze w pojedynku mistrzowskim w organizacji WWFC.

Sprawdź!  Pasternak pokonał Tyburskiego z poważną kontuzją! Prosto z gali trafił do szpitala!

Pas w kategorii półciężkiej udało się jednak zdobyć w PLMMA. Michał Pasternak mistrzem został w 2019 roku poddając już w 2. rundzie Pawła Zakrzewskiego. Tytułu nigdy nie stracił, gdyż nie dane było mu stanąć do jego obrony. W związku z problemami organizacji fighter trenera Oknińskiego wziął udział w 2. turnieju walk na gołe pięści WOTORE.

„Wampir” znakomicie sobie poradził w drabince, każdego przeciwnika kończąc w 1. rundzie. Zasady organizacji pozwalają na poddania, co Michał Pasternak wykorzystywał w kolejnych wiktoriach. Finał turnieju odbył się na kolejnej edycji, a zawodnik Akademii Sportów Walki Wilanów skończył przyszłego fightera KSW Marka Samociuka uderzeniami w otwierającej odsłonie.

Po tym Michał wrócił do MMA, gdzie jednak przegrał przez decyzję z Maciejem Różańskim. W kolejnej walce otrzymał jednak sporą szansę i na freakowej gali MMA-VIP Pasternak został mistrzem organizacji, kończąc w niecałe 3 minuty Kacpra Miklasza. Już 3 miesiące później trafił do jednej z największych europejskich organizacji, Oktagon MMA. Przegrał tam jednak z Karlosem Vemolą. „Wampir” wrócił na polskie podwórko, gdzie wystąpił w main evencie Cave MMA 2. Przegrał tam jednogłośną decyzją sędziów z Adamem Kowalskim.

Sprawdź!  Robert Ruchała

Michał Pasternak Fame MMA

Fighter Mirosława Oknińskiego długo był przymierzany do świata freak fightów. W końcu ogłoszono jego debiut – na gali FAME 18 popularny „Wampir” zmierzył się z Piotrem Szeligą. Pasternak wygrał to starcie już w 3. rundzie po tym, jak narożnik poddał „Szeliego”.

Michał Pasternak – Ebe ebe

W ostatnich latach „Wampir” zaczął pojawiać się coraz częściej około freak fightów, głównie ze względu na reprezentantów tego świata na matach Akademii Sportów Walki Wilanów. Barwne wypowiedzi Michała szybko znalazły grono popleczników, a jego potencjał zauważył jeden z najpopularniejszych twórców na YoyTube. W ten sposób na kanale Ebe Ebe Michał Pasternak zaczął pojawiać się regularnie, zawsze w towarzystwie Piotra Lizakowskiego. Duet w mig zyskał niezwykłą popularność w sieci, a przy okazji jednej z gal High League panowie prowadzili także Hejt Room. Dochód z wpływów ze swojego reflinku przekazali na cel charytatywny.

Największe sukcesy Michała Pasternaka

 • 2011: Mistrzostwa Polski Południowej ALMMA14 – II miejsce, kat. 96 kg
 • 2013: Mistrz Unii Sportów Walki – w wadze półciężkiej
 • 2019: Mistrz PLMMA w wadze półciężkiej
 • 2021: Mistrz MMA-VIP w wadze ciężkiej
 • 2020: Zwycięzca drugiego turnieju walk na gołe pięści Wotore o wartości 50 tys. zł (Wotore 2)
 • 2020: Mistrz Wotore w wadze open
 • 2022: Międzynarodowy mistrz Wotore w wadze open
 • 2022: 1. miejsce w rankingu Wotore w wadze open
Sprawdź!  Rafał Haratyk

5 ostatnich pojedynków:

 • Wygrana z Piotrem Szeligą przez poddanie przez narożnik w 3. rundzie, Fame MMA 18 (Łódź), 21.05.2023 r.
 • Przegrana z Adamem Kowalskim przez jednogłośną decyzję sędziów, Cave MMA 2 (Jastrzębie-Zdrój), 13.01.2023 r.
 • Przegrana z Karlosem Vemolą przez poddanie w 1. rundzie (3:56), Oktagon 33 (Frankfrut nad Menem), 04.06.2022 r.
 • Wygrana z Kacprem Miklaszem przez TKO w 1. rundzie (2:45), MMA-VIP 4 (Góra Kalwaria), 05.03.2022 r. – obrona pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej MMA-VIP
 • Przegrana z Łukaszem Sudolskim przez jednogłośną decyzję sędziów, Babilon MMA 27 (Skierniewice), 28.01.2022 r.

W pigułce

Ile lat ma Michał Pasternak:

 • 39 lat (02.03.1984).

Jaki rekord ma Michał Pasternak:

 • Stoczonych 25 walk, 16 zwycięstw, 9 porażki (16-9-0).

Styl walki Michała Pasternaka:

 • MMA.

W jakiej kategorii wagowej walczy :

 • Kategoria półciężka (93 kg).

W jakim klubie trenuje Michał Pasternak:

 • Akademia Sportów Walki Wilanów.

Kto jest trenerem Michała Pasternaka:

 • Mirosław Okniński.

Kiedy Michał Pasternak stoczył ostatnią walkę:

 • 21.05.2023 (wygrana przez poddanie przez narożnik z Piotrem Szeligą).

Z jaką organizacją ma aktualny kontrakt Michał Pasternak:

 • Fame MMA

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Sprawdź również
Close