Wotore

Paweł „Wiking” Gołębiewski zawalczy w turnieju WOTORE 5! „Ogromne serce, ekstremalne umiejętności fighterskie”

Czy da się połączyć bójki na ulicy, treningi MMA i praktycznie stuprocentowe oddanie się pomocy skrzywdzonym zwierzętom? – Paweł „Wiking” Gołębiewski kolejnym zawodnikiem turniejowym gali WOTORE 5 – „Krwawy Spektakl”, która odbędzie się już 29 kwietnia br. w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. 

Zawodnik wagi półśredniej (80 kg, 175 cm), wywodzący się z MMA, posiadający doświadczenie także w boksie i jiu-jitsu,  które zdecydowanie są jego mocną stroną. Jego najczęściej wykorzystywaną techniką jest tzw. anakonda (duszenie), co idealnie wpasowuje się w klimat „Krwawego Spektaklu”. Na arenie WOTORE stanie po raz pierwszy, oczekując ciężkiej walki i finalnie – wygranej. 

Jest stałym członkiem klubu sportowego Arrachion MMA Morąg, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza. Wiking występuje profesjonalnie w MMA od 2014 r. i walczył dla takich federacji jak ACB MMA (Absolute Championship Berkut – Rosja), gdzie zmierzył się z Daudem Shaikhaevem oraz dla TFL (Thunderstrike Fight League – Polska), gdzie walczył z Pawłem Obrzut. Jego dotychczasowy rekord to 0-2. Przegrał jedynie dwie walki w życiu, w wyniku kontuzji i interwencji medyków. Zdobyte doświadczenie wykorzysta, żeby pokazać najwyższy poziom mieszanych sztuk walki, mierząc się podczas gali w walkach turniejowych. 

Walki turniejowe, zgodnie z decyzją organizatora, już od 4 edycji WOTORE odbywają się na dystansie 3. rund, podczas których dozwolone są wszystkie kopnięcia, także kiedy przeciwnik znajduje się w parterze, używanie łokci i uderzenia głową. Paweł Gołębiewski doskonale zna wszystkie te techniki. Pracuje on bowiem obecnie jako bramkarz na dyskotekach. Brał także udział w wielu walkach ulicznych, podczas których pokonywał z łatwością nawet kilku przeciwników naraz. Sparingi regularnie ćwiczy w klubie sportowym MMA – Arrachion Olsztyn. 

Sprawdź!  (VIDEO) "Rambo" przed turniejem na gołe pięści: "Każdemu życzę zdrowia. To będzie krwawa jatka"

Paweł „Wiking” Gołębiewski na WOTORE 5!

Wiking trenuje już od 8. roku życia, kiedy to oglądając na kasetach video filmy o sportach walki, zainspirował się m.in. Brucem Lee. Dziecięce „hobby” do dzisiaj pozostaje w jego sercu i konsekwentnie przeradza je w karierę zawodową. Obecnie wzoruje się m.in. na Andersonie Silva – brazylijskim zawodniku mieszanych sztuk walki, mistrzu Shooto, Cage Rage i UFC w wadze średniej (MMA, boks, brazylijskie jiu-jitsu, boks tajski, taekwondo, judo, capoeira). Zapowiada się więc jako doskonale przygotowany do walk na gołe pięści i tym samym – trudny do pokonania rywal, co dla przeciwników będzie stanowiło nie lada wyzwanie, a widzom WOTORE 5 zapewni niezapomniane widowisko.

Mimo, że podczas pojedynków cechuje się nieustępliwością i nie daje za wygraną nawet w patowych sytuacjach, a każdą wolną chwilę spędza na treningach, od małego pomaga i z zaangażowaniem oddaje się pracy na rzecz schronisk dla zwierząt, psów uwiązanych na łańcuchach oraz porzuconych przez właścicieli. Prywatnie jest właścicielem trzech psów. Każdy z nich miał do pokonania ciężką drogę – jeden został przez niego adoptowany po 11 latach spędzonych w schronisku, drugi został mu „podrzucony”, a trzecim opiekuje się od najmłodszych lat. Wszystkie psy znajdują ukojenie w jego ramionach i odpowiednią opiekę. Jak sam wspomina, planuje przygarnąć kolejnego psa, a „każdego krzywdziciela zwierząt ubiłby własnymi rękami, niezależnie od konsekwencji”. Najważniejsze jest dla niego życie rodzinne, trening i walka. 

Sprawdź!  Wrzosek o swoim rywalu przed debiutem w WOTORE: "Jeśli chodzi o warsztat fighterski, jestem kilka poziomów nad nim"

Main eventem gali WOTORE 5 będzie starcie Vaso Bakocevica – pochodzącego z Czarnogóry ex zawodnika takich federacji jak Bellator MMA, KSW czy FEN, z Marcinem Wrzoskiem, czyli jednym z najpopularniejszych zawodników MMA w Polsce, który walczył między innymi w Cage Warriors, FEN, KSW (w latach 2016-2017 międzynarodowy mistrz w wadze piórkowej) oraz UFC.

Co-main event WOTORE 5 to starcie Bartosza Batry z Michałem „Matrixem” Królikiem. Będzie to drugie starcie zawodników w walce na gołe pięści. Pierwszą z nich wygrał  „Matrix” jednogłośną decyzją sędziów.

WOTORE 5 – “Krwawy Spektakl” – 29 kwietnia – Gdański Teatr Szekspirowski

Bilety – tutaj

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.