KSW

KSW 61: Pudzianowski vs. Jurkowski – wyniki

Już dziś odbędzie się KSW 61. Będzie to pierwsze wydarzenie spod szyldu KSW od ponad półtora roku, na które zostanie wpuszczona publiczność. W walce wieczoru zobaczymy pojedynek pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a Łukaszem Jurkowskim. W co-main evencie powróci były mistrz w wadze piórkowej Salahdine Parnasse, który zmierzy się z widowiskowo walczącym Filipem Pejicem.

Mariusz Pudzianowski jest wielokrotnym mistrzem w zawodach Strongman. Od 2009 roku walczy w zawodowym MMA. Od początku swojej przygody w mieszanych sztukach walki jest związany z federacją KSW. Obecnie może się pochwalić dwoma wygranymi z rzędu. W ostatnim boju na KSW 59 pokonał przez techniczny nokaut wchodzącego na zastępstwo Nikolę Milanovica (0-1).

Zobacz także: Znamy kursy na walkę wieczoru KSW 61. „Pudzian” faworytem bukmacherów przed starciem z Jurkowskim

Łukasz Jurkowski jest jednym z pionierów MMA w Polsce. Przez całą karierę był związany z federacją KSW. Po gali z numerem 15 przeszedł na sportową emeryturę. W 2017 roku powrócił do zawodowych startów po sześciu latach przerwy. Na KSW 39 zwyciężył na punkty z Rameau Thierry Sokoudjou (19-18). W ostatnim występie na KSW 48 pokonał Stjepana Bekavaca (19-11). Od tego starcia minęły ponad 2 lata. Miał on powrócić do klatki w zeszłym roku na walkę z Szymonem Kołecki (9-1), lecz ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Sprawdź!  (VIDEO) Paczuski ciężko nokautuje! Wygrywa w pierwszej rundzie na KSW 73!

OGLĄDAJ KSW 61 – TUTAJ

Ponadto zobaczymy jeszcze osiem świetnych zestawień. Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na walkę Michała Kity (20-12-1) z Darko Stosicem (14-4). Pierwotnie na tej gali Polak miał zawalczyć z Jayem Silvą, ale ten z powodu kontuzji wycofał się z tego wydarzenia.

Michał Kita jest prawdziwym weteranem na europejskiej scenie MMA. W swojej bogatej karierze walczył dla wielu świetnych organizacji takich jak: Bellator, M-1 Global czy FEN. W tym roku po ponad trzech latach powrócił do federacji KSW i na gali z numerem 54 pokonał prze KO Michała Andryszaka (21-9). W ubiegłym roku stanął przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego KSW w wadze ciężkiej, ale przegrał przez TKO w 2. rundzie z Philem De Friesem (20-6).

—> OBSTAW GALĘ KSW 61 BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ <—

Darko Stosic w latach 2018-2020 walczył dla UFC, gdzie stoczył cztery pojedynki. Swoje jedyne zwycięstwo dla amerykańskiej organizacji odniósł na UFC FN 134. Na tej gali pokonał Jeremy’ego Kimbala (17-9). Potem przegrywał kolejno z Devinem Clarkiem(12-5), Kennedy Nzechukwu (8-1) i Jamahalem Hillem (8-0). Po zwolnieniu z Ultimate Fighting Championship związał się z federacją KSW. Jego debiut w tej organizacji zaliczył na KSW 59, gdzie po świetnym boju pokonał Michała Włodarka (8-3).

Sprawdź!  KSW 81. Tomasz Sarara gigantycznym faworytem! Bukmacherzy nie dają szans Zimmermanowi

O której i gdzie oglądać KSW 61?

Walka odbędzie się w sobotę 5 czerwca.  Gala rozpocznie się o 20:00. Transmisja gali będzie dostępna po wykupieniu PPV. Można to zrobić TUTAJ.

WYKUP SWÓJ DOSTĘP -> OGLĄDAJ LIVE

Wyniki KSW 61 [NA ŻYWO]

Walka wieczoru:
120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski pokonał Łukasz Jurkowskiego przez TKO w 3 . rundzie

Pozostałe:
65,8 kg/145 lb: Salahdine Parnasse poddał Filipa Pejića przez poddanie w 2. rundzie
120,2 kg/265 lb: Darko Stošić pokonał Michała Kitę przez KO w 1. rundzie
77,1 kg/170 lb: Patrik Kincl pokonał  Tomasza Romanowskiego przez TKO w 2. rundzie
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański pokonał Donovana Desmae przez jednogłośną decyzję sędziów
53,5 kg/118 lb: Karolina Owczarz pokonała Monikę Kučinič przez jednogłośną decyzję sędziów
93 kg/205 lb: Ivan Erslan pokonał Przemysława Mysialę przez TKO w 1. rundzie
65,8 kg/145 lb: Damian Stasiak pokonał Andreii Liezhnieva przez poddanie (trójkąt nogami) w 1. rundzie
77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź pokonał Jakuba Kamieniarza przez poddanie (trójkąt rękoma) w 2. rundzie, 4:34

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.