KSW

Adam Niedźwiedź poddaje Jakuba Kamieniarza w pierwszej walce KSW 61 [WIDEO]

Przed nami gala KSW 61. Tym razem wydarzenie zostało zorganizowane w Ergo Arenie, a po długiej przerwie na trybuny powrócili kibice! W pierwszej walce na tej gali Adam Niedźwiedź poddał w drugiej rundzie Jakuba Kamieniarza psując na pewno wiele kuponów, ponieważ nie był on faworytem w tym boju.

Dzisiejszą galę otworzyło starcie w wadze półśredniej, pomiędzy dwoma fighterami z Polski. W pierwszym zestawieniu z karty walk dużym faworytem był 26-letni Jakub Kamieniarz. Fighter ostatni raz walczył na gali KSW 55 i odniósł porażkę w starciu z Krystianem Kaszubowskim.

Zawodnik do klatki wchodził z rekordem 9 zwycięstw i 7 porażek. Dla Jakuba było to trzecie starcie w KSW, dwa poprzednie pojedynki zakończyły się jego porażką. Fighter zapewne miał świadomość, że musi wyraz to starcie, jeśli nadal myśli o starciach w największej polskiej organizacji MMA.

Rywalem Kamieniarza był 27-letni Adam Niedźwiedź, dla którego była to 12 walka w karierze. Dotychczas mógł pochwalić się 7 zwycięstwami, co ciekawe, wszystkie wygrane walki skończył przed czasem. Ostatni raz widzieliśmy go w akcji na gali KSW 54. Wówczas Niedźwiedź przegrał przez TKO po ciosach kolanem Kacpra Koziorzębskiego.

Sprawdź!  "Nie widzę już pola do współpracy" - Martin Lewandowski ogłasza rozstanie Normana Parke'a z KSW

Zarówno jeden, jaki i drugi zawodnik był po porażce, jednak bukmacherzy Niedźwiedziowi nie dawali zbyt dużych szans. Mimo wszystko nie zapowiadało się na to, by pojedynek miałby być wyjątkowo jednostronny.

Jakub Kamieniarz vs Adam Niedźwiedź walka KSW 61

Runda 1: 

Na samym początku przestrzelił niskim kopnięciem po czym upadł na ziemię. Adam Niedźwiedź polował na te niskie kopnięcie, ale Kuba świetnie uciekał przed rywalem. W pewnym momencie Kamieniarz wykorzystał luki stójkowe swego rywala i trafił go świetnym ciosem sierpowym czym posłał Niedźwiedzia na deski. Jakub od razu ruszył aby dobić swojego przeciwnik. Jednak Adam szybko wykorzystał swoje umiejętności parterowe i sweepnął swojego rywala i to on teraz był na górze w parterze. Po kilkunastach sekundach pracy Niedźwiedź zapiął trójkąt rekoma i starał się go dopiąć ze wszystkich swoich sił. Mimo, że było blisko skończenia to Adamowi nie udało się skończyć swojego oponenta. Cała ta akcja trwała ponad 2 minuty. Na sam koniec Kamieniarz poszedł po skrętówkę, ale ostateczne nic z tego nie wyszło i sam zainkasował kilka celnych ciosów w parterze. 

Runda 2:

Sprawdź!  "Kontrakt podpisany" - kolejna walka "Gamera" już wkrótce

Niemal od razu Adam ruszył po nogi i obalił swojego przeciwnika. Kamieniarz zapiął gilotynę, która została szybko zerwana przez Niedźwiedzia, który pracował z półgardy atakując żebra rywala sporadycznymi atakami. Mimo tego, że Kuba był dominowany w parterze, to jednak nie pozwalał na przejście do dosiadu co zasługuje na uwagę. Adam znów spróbował po trójkąt rękoma, który ostatecznie został świetnie dopięty i Kamieniarz musiał odklepać.

Wyniki KSW 61 [NA ŻYWO]

źródło: KSW

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *