KSW

Darko Stosic nokautuje Michała Kitę w pierwszej rundzie [WIDEO]

Już coraz bliżej finału gali KSW 61. W kolejnym pojedynku na gali w Ergo Arenie znany dobrze kibicom Michał Kita zmierzył się z byłym zawodnikiem UFC Darko Stosicem, który po trudnej walce znokautował naszego rodaka.

Kita początkowo miał zmierzyć się z Jay’em Silvą, który planował powrót do polskiej organizacji. Niestety krótko przed galą doznał kontuzji, jednak KSW znalazło fantastyczne zastępstwo. Polak w swoim ostatnim pojedynku próbował po raz drugi sięgnąć po tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej, jednak bezskutecznie. Na KSW 57 zmierzył się z Philem de Friesem i został znokautowany w drugiej odsłonie.

Znajdujący się od wielu lat w czołówce wagi ciężkiej nad Wisłą zawodnik ma na koncie między innymi wygrane z Michałem Andryszakiem, Michałem Włodarkiem, Igorem Pokrajacem, Valentijnem Overeemem, Ricco Rodriguezem czy Aleksiejem Olejnikiem, fighter na dzisiejszej gali do klatki wszedł z bilansem 20 zwycięstw, 12 porażek i 1 remisu.

Dla Darko Stosicia było to drugie starcie w organizacji KSW i 19 w karierze. Dotychczas wygrywał 14 razy i poniósł 4 porażki. Co istotne, nigdy nie przegrał walki w kategorii, w której walczy normalnie, czyli w wadze ciężkiej. Nie powiodły się jednak jego próby zejścia do niższej dywizji.

Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski szybko kończy ciosami pojedynek z ochroniarzem Marcina Gortata - Nikolą Milanovicem! [WIDEO]

W polskiej organizacji zadebiutował podczas gali KSW 59. 29-latek spotkał się w klatce z Michałem Włodarkiem i wielokrotnie zaprezentował na Polaku swoje umiejętności zapaśnicze, a następnie potężnym ciosem zupełnie wyłączył „Komarowi” światło.

Michał Kita vs Darko Stosić walka KSW 61

Runda 1: 

Od początku Kita zaczął wywierać presję na rywala. Michał z szacunkiem podchodził do rywala i starał się trafiać Serba prawym podbródkowym. Polak wywierał presję i wypuścił świetną serię, która zrobiła wrażenie na rywalu. Stosic starał się trafiać Michała niski kopnięciami. Kolejne potężne ciosy Kity widocznie odbierały ochotę na walkę Stosicowi. Po obronie próby obalenia Kita znów ruszył do przodu serią ciosów. Na minutę do końca rundy Darko Stosic zaskoczył naszego rodaka nokautując go znakomitym prawym sierpowym. 

Wyniki KSW 61 [NA ŻYWO]

źródło: KSW

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *