KSW

Krzysztof Głowacki wraca do klatki na KSW 95! Wiemy, z kim zawalczy

Krzysztof Głowacki i Dawid Kasperski zmierzą się 7 czerwca na gali KSW 95 w Olsztynie. Pojedynek zakontraktowano w kategorii półciężkiej na zasadach MMA.

Gala KSW 95 przyniesie z sobą świetny pojedynek dwóch byłych mistrzów świata sportów uderzanych. W boju tym Krzysztof Głowacki (1-0), były czempion organizacji WBO, zmierzy się z wielokrotnym mistrzem Polski w kickboxingu, Dawidem Kasperskim (1-0). Starcie odbędzie się w limicie kategorii półciężkiej.

Dla obu zawodników będzie to druga walka na zasadach MMA, a dojdzie do niej 7 czerwca w hali Urania. Kibice, którzy wybiorą się na galę w Olsztynie będą mogli nacieszyć oczy podczas bitwy wybitnych strikerów.

Głowacki vs Kasperski na KSW 95

Krzysztof Głowacki w świetnym stylu zadebiutował w klatce KSW. Podczas gali XTB KSW Colosseum w efektowny sposób znokautował Patryka Tołkaczewskiego. Skończenie to zostało wyróżnione bonusem i nagrodzone prestiżową statuetką Heraklesa za najlepszy nokaut roku 2024. Głowacki ma za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę w pięściarskim świecie. W zawodowym boksie stoczył blisko 40 pojedynków, z których ponad 30 wygrał, a w 20 posyłał rywali na deski.

Sprawdź!  (VIDEO) Mamed Khalidov sparuje z byłym mistrzem KSW Aslambekiem Saidovem

W roku 2015 pokonał legendarnego Marco Hucka i zdobył pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. Wcześniej wywalczył też regionalny pas WBO Inter-Continental oraz tytuł międzynarodowego mistrza Polski. W amatorskim pięściarstwie popularny „Główka” stoczył ponad setkę pojedynków. Był młodzieżowym mistrzem Polski, a także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski seniorów.  

Dawid Kasperski po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki w lutym tego roku i podczas gali KSW w Czechach pokonał Vasila Ducara. Polak ma za sobą długą historię i ogromne doświadczenie wyniesione ze świata kickboxingu.

Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Zdobył również tytuł mistrza świata i Europy oraz trzykrotnie tryumfował w pucharze świata. Wywalczył złoty medal podczas The World Games. Wygrał także, jako pierwszy w Polak w historii, prestiżowy turniej Superkombat. Rywalizował pod skrzydłami organizacji Glory, a na swoim koncie ma ponad 150 stoczonych pojedynków.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.