UFC

Joanna Jędrzejczyk z awansem! „JJ” wysyła wiadomość do dywizji słomkowej!

Joanna Jędrzejczyk przez lata dominowała kategorię słomkową. Ba, można rzec, że terroryzowała! JJ cały czas uznawana jest za czołówkę dywizji, a teraz Polka stała się jeszcze groźniejsza.

Joanna Jędrzejczyk wyzywana

Niedawno podczas walki wieczoru UFC Vegas 39 Marina Rodriguez nie dała żadnych szans Mackenzie Dern. Brazylijka po starciu przyznała, że jest przed nią kilka dziewczyn w kolejce do tytułu, ale jest gotowa. Później celem jej ataków werbalnych stała się była mistrzyni, Joanna Jędrzejczyk.

Polka krytykowana była za brak aktywności w oktagonie, a Brazylijka stwierdziła, że JJ nawet nie chce z nią walczyć. Jędrzejczyk odpowiedziała, że wciąż pozostaje w formie, a rozmowy na temat walk prowadzi z władzami UFC.

Joanna Jędrzejczyk z awansem!

Polka tymczasem za pośrednictwem Instagrama pokazała, że zaiste bezczynnie nie siedzi. Joanna Jędrzejczyk wstawiła zdjęcie, na którym widać, że jej trener od brazylijskiego jiu-jitsu awansował ją na niebieski pas!

Źródło: Instagram Joanna Jędrzejczyk

Nie spodziewałam się tego. Dziękuję. W zasadzie kilka dni temu chciałam wspomnieć o rankingach UFC. Bardzo mnie cieszą – poszłam w górę zarówno w kategorii słomkowej, jak i w damskim bez podziału na kategorie. Wiele ostatnio plotek na temat mojej kariery, emerytury i tego, że nie powinno mnie być w rankingach, bo nie walczyłam od ponad 19 miesięcy. Jestem z siebie bardzo dumna i zadowolona z pozycji, ale to nie rankingi walczą. Nie obchodzi mnie z kim będę się bić. Numer 10, 5, 1, biały, czarny, czy różowy pas.

Jędrzejczyk zajmuje drugą pozycję w rankingu dywizji słomkowej i piątą w damskim bez podziału na kategorie wagowe. Stało się tak pomimo tego, że JJ stoczyła ostatnią walkę w marcu 2020 roku. Joanna Jędrzejczyk jest najbardziej dominującą mistrzynią w historii słomkowej, a tytułu broniła pięciokrotnie. Od utraty pasa Polka stoczyła 6 walk i ma serię 2-4. W poście w Instagramie JJ odpowiada na wszystkie plotki dotyczące jej rzekomej emerytury:

Sprawdź!  Marcin Tybura częścią hitowej karty! UFC potwierdza 12 walk na UFC 278!

Jeszcze jedno, Dziewczyny. Nie narzekajcie, że jestem wysoko w rankingu. Ja swoje już zrobiłam, ale wiem, że jeszcze wiele pracy przede mną. Zajmijcie moje miejsce. Mam to gdzieś. Znam swoją wartość i wiem kim jestem. NA ZAWSZE ŻOŁNIERKA UFC.

Joanna Jędrzejczyk udowadnia po raz kolejny, że jest topowym sportowcem z krwi i kości, bez względu na to, czy walczy, czy nie. Nawet Dana White wykorzystał ją jako przykład tego, jak wiele fighterzy mogą zarabiać. Pozycja JJ pozwala jej na powrót wtedy, kiedy będzie tego chciała.

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira do obejrzenia w STS TV!

Na gali w Abu Zabi zobaczymy też walki trzech Polaków. W karcie wstępnej z Shamilem Gamzatovem w szranki stanie Michał Oleksiejczuk. W karcie głównej z rosyjskim weteranem Alexandrem Volkovem, który niedawno poległ z obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane, zmierzy się Marcin Tybura. I wreszcie w walce wieczoru zobaczymy drugą obronę tytuły dywizji półciężkiej w wykonaniu „Cieszyńskiego Księcia”Jana Błachowicza. Rywalem „Legendarnej Polskiej Siły” będzie Brazylijczyk, Glover Teixeira.

Sprawdź!  Sean O'Malley nadal odczuwa pojedynek z UFC 264: "Wciąż mnie napier***ala od jego je***anej głowy."

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Jan Błachowicz w ostrych słowach odpowiada Corey'owi Andersonowi! "Może za mocno go uderzyłem..."

Źródło: Instagram

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.