UFC

UFC 298: Volkanovski znokautowany! Niepokonany Ilia Topuria NOWYM mistrzem! [WIDEO]

W walce wieczoru UFC 298 stawką był pas wagi piórkowej. Swojej korony po raz kolejny bronił Alexander Volkanovski, który zmierzył się z Ilią Topurią.

Australijski mistrz UFC wraca do dywizji, w której nieprzerwanie dzieli i rządzi od maja 2019 roku, gdy po raz pierwszy pokonał Maxa Holowaya. Volkanovski całkowicie wyczyścił kategorię piórkową i spróbował sięgnąć po drugi tytuł. Dwukrotnie jednak musiał uznać wyższość Islama Makhacheva. W międzyczasie pokonał jeszcze tymczasowego championa Yaira Rodgrigueza.

Podczas UFC 298 Volkanovski mierzył się z kolejnym przedstawicielem młodego pokolenia. Ilia Topuria wychodził do oktagonu z perfekcyjnym rekordem 14-0. Hiszpański Gruzin niemal przejeżdża się po każdym kolejnym oponencie, a przed walką wieczoru gali w Kalifornii zapowiadał, że przyszedł czas na zmianę pokoleń. Jego narrację kontrował Alexander „Wielki”, który na konferencji pojawił się w przebraniu staruszka. Tymczasem podczas jednego z wywodów Topurii Volkanovski… uciął sobie drzemkę.

UFC 298: Volkanovski vs Topuria – RELACJA

RUNDA 1

Volkanovski zaskakuje zaczynając od wysokiego kopnięcia! Dużo middle i high kicków w wykonaniu Australijczyka. Topuria próbuje skrócić dystans po kopnięciu i szuka prawego overhanda. Mistrz UFC nie pcha się w wymiany, dobrze odchyla się przy atakach pretendenta. Świetne kopnięcie „El Matadora” na łydkę Alexa. Zaczyna zyskiwać pole Ilia Topuria, posłał błyskawiczną kombinację, ale nie sięgnął szczęki „Volka”. Mistrz spróbował zaatakować lewy prostym, od razu skontrował to Gruzin, który posłał sierpy tuż przed nosem Australijczyka. Sporo kopnięć na nogę w wykonaniu Volkanovskiego, tym samym próbuje odpowiadać pretendent.

Sprawdź!  Maryna Moroz niezwykle ostrze do Władimira Putina! "Pier***l się, dzi***ko!"

RUNDA 2

Champion ponownie otworzył rundę kopnięciami. Topuria szybciej ruszył do przodu, spróbował ofensywnej akcji na głowę Volkanovskiego. Sięgnął go w końcu Ilia Topuria! Celna kombinacja, prawy czysto siadł na szczęce Alexandra. „Volk” kontynuuje masowy atak kopnięciami, „El Matador” wstrzelił się z kontrą. Volkanovski atakuje prostym, dobrze uchyla się głową przed pięściami rywala. Znakomicie lewy prosty zastopował Topurię, który posłał zabójczą kombinację! Volkanovski ponownie znokautowany!

Wynik walki: Ilia Topuria wygrał przez KO w 2. rundzie został NOWYM mistrzem wagi piórkowej UFC!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.