BoksUFC

Jake Paul naciska na Danę White’a! Ankieta: „Co powinien zapewnić zawodnikom?”

Jake Paul postawił się w roli adwokata zawodników w niedawnym konflikcie z Daną Whitem. Niedługo później YouTuber-pięściarz postanowił zaktywizować w sprawie fanów za pośrednictwem ankiety na Twitterze.

O Jake’u Paulu choćby się chciało nie można nie mówić. YouTuber postanowił spróbować swoich sił w zawodowym boksie i nadal pozostaje niepokonany. „The Problem Child” w ostatnim czasie pokonał po raz kolejny Tyrona Woodleya, tym razem przez KO w 6. odsłonie.

Szybko jednak o tym zapomniano. Paul wyzwał kolejne gwiazdy UFC dodając, że chce zawstydzić Danę White’a. Ten z kolei zareagował na inne słowa – domniemane uzależnienie od kokainy. Wówczas to Jake postawił się w roli adwokata fighterów największej federacji MMA, wystosowując listę oczekiwań do prezydenta organizacji. Jeśli White by je spełnił, „The Problem Child” porzuciłby boks, by podpisać kontrakt na jedną walkę z Jorge Masvidalem.

– (…)
1) Podniesiesz minimalną płacę fighterów do 50 tys. dolarów (obecnie wynosi ona 12 tys. dolarów)
2) Zagwarantujesz zawodnikom UFC 50% rocznych przychodów (1 miliard dolarów w 2021)
3) Zapewnisz długotrwałą opiekę zdrowotną wszystkim fighterom (wcześniej mówiłeś, że uszkodzenie mózgu to część tej zabawy… Pomyśl co by było, gdyby NFL tak powiedziało). Wielu byłych zawodników UFC twierdzi, że cierpi z powodu uszkodzeń mózgu.

Masz 5 dni na akceptację i czas do 31 marca 2022 roku na wdrożenie powyższych.
(…) Dla wszystkich fighterów UFC – czas zająć stanowisko i stworzyć odpowiednie warunki dla siebie i swoich najbliższych. Zasługujecie na wyższe zarobki, zasługujecie na długotrwałą opiekę zdrowotną, a ponad wszystko zasługujecie na wolność. Wspierajcie się nawzajem.

Prezydent największej organizacji MMA na świecie nie odniósł się do żadnego z tego punktów. Z tego też powodu Jake Paul postanowił stworzył na Twitterze ankietę angażującą fanów:

Danie White zostały 2 dni na odpowiedź na moją ofertę, ale nie ma ani słówka. Dana Dana Dana?
Jak myślicie, co jest ważniejsze?

W czasie powstania tekstu głosów było 59005. Pierwsza opcja, czyli „Opieka zdrowotna dla zawodników” otrzymała 57,2%, natomiast „Wzrost płacy minimalnej” – 42,8%. Do końca ankiety pozostały cztery godziny.

Sprawdź!  Dana White zaskakuje w debacie na temat najlepszego zawodnika! "Cokolwiek o nim nie uważacie..." (VIDEO)

Źródło: MMA News

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.