BoksUFC

Jake Paul chce walki z Masvidalem w UFC! Dana White otrzymał listę warunków!

Jake Paul wystosował kolejną propozycję dla Dany White’a! Okazuje się, że YouTuber znany od jakiegoś czasu jako pięściarz faktycznie chce wystąpić w oktagonie! Jake Paul złożył ciekawą kontrofertę!

Już ponad 2 tygodnie minęły od kiedy Jake Paul w 6. rundzie znokautował byłego mistrza UFC w kategorii półśredniej, Tyrona Woodleya w ringu. Niemal od razu po walce „The Problem Child” wyzwał kolejne gwiazdy federacji Dany White’a: Nate’a Diaza oraz Jorge Masvidala. Nie trzeba było długo czekać, by ten drugi odpowiedział YouTuberowi w krótkim wideo na Twitterze, gdzie stwierdził, że walczy albo z najlepszymi, albo za masę pieniędzy – a Jake nie zapewnia ani jednego, ani drugiego.

Dana White tymczasem stwierdził w jednym z wywiadów, że nie wypuści żadnego swojego zakontraktowanego zawodnika na pojedynek z „The Problem Child”. Co więcej prezydent UFC złożył pięściarzowi propozycję: Jake może go testować w dowolnym momencie na obecność kokainy przez najbliższe 10 lat, jeśli White może sprawdzać organizm Paula pod kątem sterydów przez najbliższe dwa.

Raczej nikogo nie zaskoczy, że gwiazda YouTube’a odpowiedziała włodarzowi UFC. Jake Paul nie tylko zgodził się na testy na obecność używek, lecz także… zgłosił gotowość do występu w oktagonie! Postawił jednak kilka znaczących warunków:

Szczęśliwego nowego roku, Dana White. Oto prawdziwe wyzwanie dla ciebie…
Natychmiast odejdę z boksu i zmierzę się z Jorge Masvidalem w UFC, jeśli zgodzisz się na poniższe warunki:
1) Podniesiesz minimalną płacę fighterów do 50 tys. dolarów (obecnie wynosi ona 12 tys. dolarów)
2) Zagwarantujesz zawodnikom UFC 50% rocznych przychodów (1 miliard dolarów w 2021)
3) Zapewnisz długotrwałą opiekę zdrowotną wszystkim fighterom (wcześniej mówiłeś, że uszkodzenie mózgu to część tej zabawy… Pomyśl co by było, gdyby NFL tak powiedziało). Wielu byłych zawodników UFC twierdzi, że cierpi z powodu uszkodzeń mózgu.

Masz 5 dni na akceptację i czas do 31 marca 2022 roku na wdrożenie powyższych. Natychmiastowo, jak stanie się to oficjalne, odejdę z boksu, wejdę do puli zawodników testowanych przez USADA i zgodzę się na 1-walkową umowę z UFC, by zmierzyć się ze słabą szczęką Jorgem.
Dla wszystkich fighterów UFC – czas zająć stanowisko i stworzyć odpowiednie warunki dla siebie i swoich najbliższych. Zasługujecie na wyższe zarobki, zasługujecie na długotrwałą opiekę zdrowotną, a ponad wszystko zasługujecie na wolność. Wspierajcie się nawzajem. Nie jestem waszym przeciwnikiem, jestem waszym adwokatem… który samolubnie chce znokautować kilku z was, by rozbić bank.

Źródło: Twitter, MMA News

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.