KSW

Gnidko zabrał głos w sprawie kontrowersji po KSW 82! „To nie ma nic wspólnego z Banderą”

Na ostatniej gali KSW Bohdan Gnidko zaliczył kolejną wygraną w karierze, zachowując 0 w kolumnie porażek. Występ Ukraińca nie obył się bez kontrowersji, a największe wywołała czapka, którą założył do odczytania werdyktu.

Gnidko zadebiutował w polskiej organizacji w sierpniu ubiegłego roku i od razu przeszedł do historii. Ukrainiec zaliczył rekordowe KO w 5 sekund, a do akcji powrócił już 4 miesiące później. Mădălina Pîrvulescu skończył z kolei w 38 sekund.

Kolejny pojedynek Bohdan Gnidko stoczył w miniony weekend podczas KSW 82. Szybko zaatakował Rafała Kijańczuka, a w klinczu na siatce posłał w ferworze kolano na głowę. Szkopuł w tym, że „Kijana” miał 3 punkty podparcia i starcie mogło się skończyć dyskwalifikacją. Polak zdecydował się kontynuować pojedynek, co jednak skończyło się dla niego fatalnie. Ukraiński wojownik poddał go balachą już w 1. rundzie.

Gnidko zabrał głos w sprawie czapki!

Nie był to jednak kontrowersji związanych z tą walką. Bohdan założył bowiem do werdyktu kapelusz w czerwono-czarnych barwach, które wszyscy kojarzą z tzw. Banderowcami. Nazywa się tak potocznie członków frakcji rewolucyjnej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, którzy brali udział w ludobójstwie Polaków między innymi na Wołyniu. W Internecie po tym mocno zawrzało.

Sprawdź!  (VIDEO) Szostak zignorowany przez Kołeckiego podczas face-to-face!

Sam Gnidko odniósł się do kontrowersji dziś. Niepokonany zawodnik wydał na swoim Instagramie oświadczenie w postaci relacji, której screeny możecie zobaczyć poniżej.

Witam wszystkich. Chcę wyjaśnić i opowiedzieć o mojej czapce, w której walczyłem. To jest czapka kozacka i nie ma to nic wspólnego z Banderą. Ta czapka była noszona przez kozaków zaporoskich. To było ich nakrycie głowy.

Kapelusz miał ważne znaczenie symboliczne w stroju Kozaka – znak odwagi, inteligencji i honoru Kozaka, który nadawał jego obrazowi plastyczną kompletność i kompletność znaczenia; bez czapki „kozak wcale nie jest kozakiem”. Symbolika czapki sięga archaicznego utożsamiania z najważniejszą częścią ciała – głową, która kojarzona była z supremacją i uważana była za naczynie dla umysłu.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.