Boks

Fenomenalne zwycięstwo Mateusza MASTERNAKA! Teraz walka o… MISTRZOSTWO ŚWIATA!

Za nami main event gali Knockout Boxing Night 25, czyli bardzo ważne starcie dla polskiego boksu, będące eliminatorem do pojedynku o mistrzowski tytuł IBF w kategorii junior ciężkiej.

35-letni „Master” stoczył 52 zawodowy pojedynek w karierze. Tego wieczoru wszedł do ringu z bilansem 46 zwycięstw, w tym 31 wygrał przed czasem. W przeszłości sięgał po takie tytuł jak Mistrzostwo Europy, pas WBC International Silver, WBA International, WBO European czy IBF w kategorii junior ciężkiej.

Tym razem na gali w Zakopanem Masternak zmierzył się z Australijczykiem Jasonem Whateleyem. Był to bardzo ważny pojedynek nie tylko dla „Mastera” ale również polskiego boksu, w którym od dłuższego czasu brakuje pięściarza z tytułem mistrza świata.

To bardzo duża i ważna walka dla polskiego boksu. Liczę na to, że Mateusz nawiąże do tradycji i takich mistrzów jak Włodarczyk, Adamek czy Głowacki i zostanie następnym polskim mistrzem świata. Ale krok po kroku, najpierw musi uporać się z Whateleyem – mówił przed walką promotor Andrzej Wasilewski.

RELACJA

Polak nie dał szans niepokonanemu do tej pory Jasonowi Whateleyowi! W pierwszej rundzie Australijczyk trafił dwukrotnie Masternaka prawym krzyżowym, jednak później z rundy na rundę jego kondycja była coraz to słabsza, a ciosy nie robiły już wrażenia na Polaku.

Sprawdź!  Różański odpowiada na zaczepki Szpilki: "Nie chcę brać udziału w takich gierkach. Nie chcę tego nawet określać, bo musiałbym użyć brzydkich słów"

Masternak wygrywał rundę za rundą, regularnie obijając Whateleya wykorzystując do tego lewy prosty. Następnie dokładał kolejne kombinacje udowadniając jaka przepaść jest między nim, a Australijczykiem, który w siódmej rundzie był liczony.

Whateley wytrzymał do końca walki, jednak wprost można powiedzieć, że pod koniec „pływał” po ringu i był kompletnie bez sił.

Było blisko nokautu, jednak o werdykcie zadecydowali sędziowie wskazując jednogłośne zwycięstwo Polaka – 117:110, 118:109 i 119:108.

 Dobraliśmy z Piotrem Wilczewskim dobrą taktykę. Lewa ręka i żelazna kondycja były kluczem do sukcesu. Whateley okazał się dobrym, twardym chłopakiem z ciężką ręką. Do końca musiałem być uważny – powiedział po walce Masternak w rozmowie z bokser.org

Teraz Mateusz Masternak zawalczy o mistrzostwo świata z Jai Opetaią! (22-0, 17 KO)

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.