UFC

Krzysztof Jotko zwolniony z UFC!


Krzysztof Jotko (24-6) nie jest już zawodnikiem UFC! Informację w mediach społecznościowych przekazał „UFC Roster Watch”.

Krzysztof Jotko pierwsze kroki stawiał pod okiem Mirosława Oknińskiego. W amatorskich startach w MMA polski wojownik zaliczył serię 65-5. Zawodowy debiut Jotki odbył się 18 czerwca 2010 roku, gdzie pokonał Roberta Balickiego. Po fantastycznej serii 13 wygranych z rzędu podpisał kontrakt z organizacją UFC. Zadebiutował na UFC FN 33, gdzie wypunktował Bruno Santosa.

Po pierwszej porażce w karierze z Magnusem Cedenbladem na UFC FN 41 rozstał się z Mirosławem Oknińskim i przeniósł się na Florydę, aby trenować w American Top Team. W

Wielokrotnie był uwzględniany w rankingu UFC. W latach 2017-2018 zaliczył fatalną serię trzech porażek, jednak szybko wrócił na dobre tory, ponieważ od 2019 zaliczył tylko dwie przegrane. Na UFC on ESPN+51 wypunktował Mishę Cirkunova. W przedostatnim boju na UFC Vegas 53 pokonał Geralda Meershaerta.

Ostatnią walkę Jotko stoczył na UFC Fight Night 211, gdzie przegrał już w pierwszej rundzie przez poddanie z Brendan Allenem. Łącznie Polak 17 razy walczył w organizacji UFC!

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.