BoksMMA

Artur Szpilka o rywalu na debiut w MMA: „Nigdy nie będę walczył z freakiem. Chciałbym walczyć z…”

Przy okazji gali EFM SHOW 2 w Bułgarii pojawił się Artur Szpilka, który wspierał swojego przyjaciela Michała Materlę. W jednym z wywiadów pięściarz został zapytany o swój debiut w MMA.

O pojedynku Szpili w klatce mówi się od dłuższego czasu. Zawodnik kilka miesięcy temu mówił, że najpierw musi się skupić na walce z Łukaszem Różańskim, a następnie może myśleć o innych starciach. Szpilka jednak przegrał walkę o pas WBC International, a jego plany mogły ulec zmianie.

W rozmowie z Mateuszem Kaniowskim pięściarz zaznaczył, że aktualnie sprawdza się w roli trenera i na tym się skupia. Dopóki „nie poczuje adrenaliny”, odpuści sobie kolejne starcia. Wciąż jednak spływają do niego oferty w sprawie debiutu w formule MMA.

Cały czas są jakieś rozmowy. To nie jest tak. Jest jedna federacja, druga federacja, która ze mną rozmawia. I na tym się skupiamy. Moja kobieta walczy w MMA, Michaś walczy w MMA, więc chcąc nie chcąc, muszę się tym troszeczkę interesować.

Jeśli chodzi o walce w klatce, Szpila zaznaczał już wcześniej, że chciałby zawalczyć z zawodnikiem, który do MMA przyszedł z innej formuły. Najlepszym wyjściem w tym wypadku byłaby walka pięściarz vs pięściarz.

Sprawdź!  Bellator 256: Wyniki ważenia - jeden zawodnik poza limitem. Ważenie medialne od godziny 19:00 [WIDEO]

Powiedziałem, że nigdy nie [będę walczył] z freakiem, gościem jakimś takim, który nigdy [nie trenował]. Ja bym chciał walczyć na przykład z jakimś bokserem. Czemu nie? Nie byłaby to ciekawa taka walka z bokserem w MMA?

Na pytanie o walkę z Tomaszem Sararą pięściarz z Wieliczki odpowiedział:

Tomek jest kickbokserem. Tomek jest zawodnikiem świetnym, kopie i wszystko… Ja się tam więc nie pcham. Mówię o wyjściu do boksera. Boksera. Są konflikty w polskim boksie, ale zobaczyć to w MMA? Jest parę takich walk, które mogłyby się ludziom spodobać.

– Ale tak, jak mówię, na razie skupiam się na tym, żeby powrócić. Gdzie, jak? Jeszcze nie wiem.

Co ciekawe, kilka dni temu media obiegła informacja, że w formule MMA swoich sił ma spróbować Tomasz Adamek. Według informacji, które przekazał Mateusz Borek, pięściarz odmówił pojedynku w Fame MMA i dostał ofertę od dużej polskiej organizacji sportowej. Być może KSW będzie próbowało doprowadzić do zestawienia Artur Szpilka vs Tomasz Adamek.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  Walka brata Tysona Fury'ego z Jakem Paulem kolejny raz zostanie odwołana? Cała rodzina dostała zakaz wjazdu do USA!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.