KSW

Zwycięstwo Doussisa otwiera galę KSW 71 w Toruniu! Poddał Dzwoniarka w drugiej odsłonie

Pojedynkiem otwierającym galę KSW 71 w Toruniu było starcie debiutującego w okrągłej klatce Przemysława Dzwoniarka z pochodzącym z Grecji reprezentantem Niemiec, Markiem Doussisem.

Marc Dousiss ma już za sobą debiut w okrągłej klatce KSW. Podczas gali KSW 65 zmierzył się z niepokonanym wówczas Damianem Piwowarczykiem. Starcie rozegrało się na przestrzeni dwóch rund, w których Marc szukał swojej szansy w grze parterowej i zapasach. Ostatecznie jednak sam wpadł w technikę kończącą Polaka i musiał uznać jego wyższość w klatce.

Dla Dousissa była to pierwsza przegrana w karierze. Marc przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w styczniu roku 2018 w Niemczech i w ciągu dwunastu miesięcy zanotował cztery wygrane przed czasem. Wchodząc do KSW miał na swoim koncie osiem pojedynków, z których tylko jeden został nierozstrzygnięty. W pozostałych walkach Dousiss wygrywał przed czasem nokautując lub poddając swoich rywali.

Dla Przemysława Dzwoniarka walka na KSW 71 będzie drugim podejściem do największej marki MMA w Polsce. Zawodnik ten miał po raz pierwszy stanąć w okrągłej klatce podczas gali KSW 66 w Szczecinie. Był zestawiony wówczas z Wojciechem Januszem. Ostatecznie jednak, na kilka dni przed galą, musiał wycofać się z pojedynku.

Sprawdź!  Roberto Soldić o ofertach innych organizacji: "UFC kilka razy się ze mną kontaktowało. Gdy jesteś dobry, każdy się do ciebie zgłasza"

Dzwoniarek ma na swoi koncie dopiero pięć zawodowych pojedynków, ale bił się już dla takich organizacji jak ACA, Babilon MMA czy Armia Fight Night. W dwóch ostatnich pojedynkach Przemysław zanotował dwie mocne wygrane, które zdobył przez nokaut, a teraz wszedł do klatki KSW, aby kontynuować dobrą passę zwycięstw.

RELACJA

Runda 1

Doussis rozpoczął kopnięciami na nogę. Dzwoniarek z impetem ruszył po nogi i docisnął rywala do siatki. Marc Doussis próbował uderzać z dołu, Polak jednak znakomicie go kontrolował i również atakował. Dzwoniarek się wyprostował i uderzył oponenta kilka razy, ale wyskoczył mu Doussis. To on znalazł się w pozycji dominującej i przeprowadził mocny atak. Poszły kolana na głowę Polaka. W klinczu na siatce kolejne doszły na głowę Dzwoniarka. Oberwał też mocnym high kickiem, ale ratował się kolejnym pójściem w nogi. Doussis jednak świetnie się obronił. Trafił bardzo mocnym kolanem na brzuch Dzwoniakrka i kontynuował ataki na jego korpus.

Runda 2

Ponownie Przemek ruszył po skuteczne obalenie na początku rundy. Duża dominacja ze strony Polaka, który inteligentnie się podnosił i spuszczał mocne ciosy na głowę rywala. Doussis próbował się uwolnić, gdy Dzwoniarek zmieniał pozycję. Przemysław miał jednak więcej sił i przeszedł do półgardy z góry. Uciekał Niemiec, Dzwoniarek zajął tylny klincz i próbował duszenia zza pleców. Niemiec zaatakował kopnięciem na wątrobę, Dzwoniarek ratował się sprowadzeniem… Ale Marc Doussis szybko łapie go za szyję i poddaje!

Sprawdź!  "Różal" o debiucie Szpilki w KSW: "Pierwszą walkę wygrał Radczenko. Teraz Szpilka będzie chciał sprowadzić do parteru"

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.