KSW

Desmae przetrwał potężne ciosy „Kornika”! Poddał Polaka w drugiej rundzie!

Podczas gali KSW 71 do okrągłej klatki powrócił były mistrz wagi piórkowej, Artur Sowiński, który zawalczył o powrót do pierwszej piątki rankingu najlepszy zawodników wagi lekkiej z Donovanem Desmae.

Donovan Desmae znajduje się dziś na piątym miejscu rankingu wagi lekkiej organizacji KSW. Belg ma za sobą trzy walki dla polskiej organizacji. W okrągłej klatce zadebiutował w czerwcu zeszłego roku i zmierzył się w niej z Romanem Szymańskim. Ostatecznie walka rozegrała się na pełnym dystansie, a zwycięzcą sędziowie wskazali Polaka.

W drugim boju dla KSW Desmae wszedł do klatki z Łukaszem Rajewskim. Wszystko zapowiadało, że będzie to starcie stójkowe, ostatecznie jednak Desmae szukał też klinczu i walki w parterze. W drugiej rundzie udanie przeniósł pojedynek na matę, na której poddał Polaka.

Artur Sowiński powrócił do klatki KSW po krótkiej przerwie, w trakcie której również walczył. Po ostatnim pojedynku pod skrzydłami polskiej marki Artur wyruszył do Bułgarii, gdzie na gali organizacji EFM zmierzył się w pięciorundowej batalii z Antonem Kuivanenem. Pojedynek rozegrał się na przestrzeni 25 minut i zakończył wygraną Polaka, a na biodrach Sowińskiego zawisł pas mistrzowski EFM.

Sprawdź!  Michał Andryszak zabrał głos po KSW 63: "Mimo przegranej walki nie traktuję jej jako porażki"

Sowiński jest byłym mistrzem KSW w wadze piórkowej i byłym pretendentem do tytułu wagi lekkiej. Ma na swoim koncie aż 38 zawodowych pojedynków, z czego 15 razy pokonywał rywali już w pierwszej rundzie. Najbliższe starcie było dla Artura 22. pojedynkiem stoczonym dla organizacji KSW.

RELACJA

Runda 1

Kornik zaczął na zewnętrznej i pierwszy zaatakował lewym prostym. Straszył Desmae’a ruchami, ale zaraz zaatakował mocnymi kopnięciami na wątrobę. Dobry lewy podbródkowy w jego wykonaniu. Szukał też mocnego lewego sierpa, ale dobrze uchronił się rywal. Próba kopnięć ze strony Donovana Desmae’a, zaraz jednak otrzymał kolejne uderzenia ze strony “Kornika”. Donovan Desmae podszedł za blisko szukając klinczu, a tam Sowiński trafił go bardzo mocnym kolanem w głowę! Rywal poleciał na deski i “Kornik” rozpoczął zasypywanie go ground-and-pound! Desmae złapał go za rękę i zaczął szukać balachy. Uwolnił się Polak i wrócił do pełnej gardy z góry. Do końca odsłony posyłał jeszcze pojedyncze ciosy Artur Sowiński.

Runda 2

Sprawdź!  Szymon Kołecki vs. Tomasz Narkun? Szef KSW jest na tak

Tym razem to Desmae zaczął na zewnętrznej i trafił kilka razy Sowińskiego w głowę. Cofnął się Polak, a rywal zaczął dociskać go do siatki i szukać obalenia. “Kornik” bronił się jak mógł, jednak w pewnym momencie Desmae złapał go w gilotynę! Źle jednak zrobił to fighter z zagranicy, ale znajdował się z góry. Wykręcił Kornika i zaszedł mu za plecy zakładając duszenie. Artur Sowiński odklepał!

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.