UFC

Wziął walkę na kilka dni przed galą i wygrał! Sean Strickland pokonał Nassourdine’a Imavova

Walka wieczoru UFC Vegas 67 odbyła się co prawda w limicie kategorii półciężkiej, ale wystąpili w niej zawodnicy TOP 15 kategorii średniej: Sean Strickland oraz Nassourdine Imavov.

-> Obstaw i oglądaj UFC Vegas 67 na żywo!

Budzący kontrowersje Sean Strickland zgodził się wskoczyć na zastępstwo na kilka dni przed UFC Vegas 67 po tym, jak z karty walk wypadł Kelvin Gastelum. „Tarzan” w pojedynku z Nassourdinem Imavovem zobaczył nie tylko szansę na dodatkowy zarobek, lecz także znakomitą okazję, by przerwać niefortunną passę porażek.

Amerykanin w lipcu ubiegłego roku zaliczył brutalne KO w 1. rundzie z rąk obecnego mistrza wagi średniej, Alexa Pereiry. Na ostatnim wydarzeniu ubiegłego roku przegrał z kolei niejednogłośną decyzją arbitrów z Jaredem Cannonierem. Wcześniej Strickland z serią 6. kolejnych wiktorii był bliski walki o pas mistrzowski.

Kilka lat młodszy Nassourdine Imavov znany jest też polskim fanom MMA. Urodzony w Rosji Francuz stoczył przegrany pojedynek z Michałem Michalskim na FEN 19, a dwa lata później sięgnął po pas mistrzowski wagi średniej TFL. Do największej organizacji MMA na świecie przeszedł w 2020 roku i zaliczył tylko jedną porażkę przez większościową decyzję. Od tamtej pory nie znalazł się jednak nikt mocny na „Russian Snipera”, który do UFC Vegas 67 podejdzie na fali 3. kolejnych zwycięstw. Ostatnie z nich odniósł jednogłośnie dominując w Paryżu nad Joaquinem Buckleyem.

Sprawdź!  Alex Pereira gotowy na mistrza UFC! "W kickboxingu skończył na noszach, pomyślcie co się stanie w małych rękawicach."

-> Odbierz bonus i oglądaj UFC ZA DARMO!

Strickland vs. Imavov – RELACJA

RUNDA 1

Strickland sztywno na nogach, paruje proste Francuza, który krąży i dokłada kopnięcia na łydkę. Skraca dystans Imavov, dobra seria w jego wykonaniu. Podchodzi zaraz po raz kolejny, mocny prawy się Seana. Ten zaczyna odpowiadać kopnięciami. Zwolnił Nassourdine, Strickland trafia prostymi i kopnięciem, choć bez większego efektu. Trafia w końcu Amerykanin po chwili problemów, Francuz ucieka, odczuł to uderzenie. Szybko kopie Imavov po chwili klinczu na siatce, ale inkasuje też prawy sierp. Próbuje podejść, ale znów obrywa po swojej nieudanej próbie overhanda.

RUNDA 2

Francuz od razu zaczyna od okopywania nogi Amerykanina, który cay czas wywiera presję. Wyprowadza fronty na tułów, po czym szuka bokserskiej kombinacji. Poszedł w klincz Strickland, wyprowadził kilka krótkich uderzeń, a po zerwaniu trafił potężnym lewym sierpem! Imavov rozjuszony atakuje prostymi, Amerykanin skutecznie unika i sprowadza na moment walkę do parteru. Tym razem lepiej Nassourdine w klinczu, ale zaraz znów musi uważać na ataki Stricklanda, który rzuca potężne bomby w powietrze. Ponownie chwila klinczu, zrywa Francuz łokciem i trafia kilkukrotnie Seana w szczękę!

Sprawdź!  Randy Brown z wybitym palcem! Gotów na każdego w dywizji: "Jestem gotowy na cokolwiek, kiedykolwiek i od kogokolwiek."

RUNDA 3

Strickland straszy kopnięciami, a zaraz próbuje też lewym i prawym. Poszedł w wymianę, ale oberwał lewym hakiem. Dobrze zasłania się Imavov, ale też trafia w kontrze. Łatwo sięga prawym Strickland, Francuz zaczyna krążyć po klatcre szukając miejsca. Szuka serii Imavov, idzie w nogi, ale totalnie bezskutecznie. Strickland za to dochodzi do głosu, wyprowadza swój firmowy lewy prosty, dokłada kopnięcia i prawy sierp. Zawodnicy zaczęli już zwalniać, Nassourdine póbuje trafiać w zrywach, ale bez większej skuteczności. Wyczuł jeszcze na koniec rundy spinning backfista Amerykanin!

RUNDA 4

Imavov usłyszał od narożnika, że przegrywa, więc stara się nie ustępować miejsca rywalowi. Sean Strickland dobrze kontruje, niezły podbródkowy w jego wykonaniu, idzie zaraz lewy po zamarkowanej próbie obalenia. Mocne lewy i prawy proste Amerykanina, nie nudzą się te ciosy Seana. Francuz przerywa klincz na siatce, szuka mocnych haków, ale uchyla się od nich Strickland. Imavov szuka kopnięć na łydkę, rywal odpowiada sierpami na głowę.

RUNDA 5

Porządnie obity jest już Imavov, bardzo szybkie proste Stricklanda zyskują mu przewagę. Nassourdine szuka możliwości ataku, ale największe szasne ma jednak w stójce. Dociska rywala na siatce Sean, odczuwa już mocno zmęczenie tym starciem. Dobry sierp Francuza. Dużo przestrzelonych uderzeń z obu stron, Strickland uporczywie szuka siatki. Cały czas blisko niego Nassourdine Imavov, który szuka jeszcze skończenia w ostatnich sekundach.

Sprawdź!  Jędrzejczyk chce od UFC większych pieniędzy: "Mogę być damską wersją McGregora, Masvidala i Poiriera"

Oficjalny wynik: Sean Strickland wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.