UFC

[WIDEO] Lewy sierp gasi światło! Dan Ige przerywa passę porażek!

W co-main evencie UFC Vegas 67 zobaczyliśmy potyczkę w kategorii piórkowej. Dan Ige spróbował przerwać passę 3. porażek w walce z Damonem Jacksonem.

-> Obstaw i oglądaj UFC Vegas 67 na żywo!

Jeszcze 2 lata temu 31-letni „50K” był na znakomitej serii aż sześciu kolejnych zwycięstw. Danowi Ige ulegali między innymi Misrad Bektic, czy Edson Barboza. Amerykanin w kolejnym pojedynku spotkał się z jednym z najlepszych pięściarzy w kategorii piórkowej UFC, Calvinem Kattarem. Nie znalazł odpowiedzi na boks rywala i przegrał jednogłośną decyzją. Szybkie KO (zaledwie 22. sekundy!) na Gavinie Tuckerze okazało się jednak tylko pozytywnym wypadkiem przy pracy.

Do UFC Vegas 67 Ige podchodzi bowiem na fali trzech kolejnych porażek przez jednogłośne decyzje. Radzili sobie z nim „Korean Zombie”, czy pretendent do tymczasowego tytułu mistrzowskiego, Josh Emmett. W czerwcu zaś pokonał go Movsar Evolev.

Pojedynek z Damonem Jacksonem niekoniecznie jednak musi dotrwać do ostatniej syreny. 34-latek uwielbia kończyć walki poddaniami, co robił w 15. z dotychczasowych 4. zwycięstw. Na korzyść „Actiona” przemawia też kapitalna seria wygranych. W ostatnich 5. występach pokonał go bowiem jedynie Ilia Topuria.

Sprawdź!  UFC Vegas 67: Typowanie. Co obstawiać? Transmisja na żywo w eFortuna

-> Odbierz bonus i oglądaj UFC ZA DARMO!

Ige vs. Jackson – RELACJA

RUNDA 1

Jackson zaczyna od strasznie high kickiem, a zaraz wdaje się w bójkę na pięści! Dan Ige trafił, Damon jednak ucieka. „50K” ewidentnie nastawiony na pięściarskie wymiany, dużo kopnięć wyprowadza „Action”. Ige atakuje dwoma prostymi, przeciwnik już się uciszył, a Dan z łatwością dochodzi z kolejnymi uderzeniami. Bardzo mocne wysokie kopnięcie w wykonaniu „50K”, „Action” szukał sprowadzenia, oberwał kilkukrotnie i zasugerował palec wsadzony w oko. Po powtórce widać jednak, że oponent przejechał ręką po oku. Wracają ostatecznie do pojedynku, Ige natychmiast przystępuje do ataków bokserskimi kombinacjami. Dan szuka kontry, ale to Jackson mu odpowiada szubką serią. Krąży po klatce Damon, obrywa w końcu kopnięciem na bok. Wdaje się jeszcze w wymianę, ale tam Ige znów wygląda dużo lepiej, a na koniec rundy jeszcze zaliczył obalenie.

RUNDA 2

„Action” szuka głowy przeciwnika od początku kolejnej odsłony, ale Ige z łatwością go unika. Idzie w wymianę, zaraz obrywa mocnym low kickiem. Dan skraca dystans, ale nadziewa się na kolejne kopnięcie. Dobrze spycha rywala na siatkę, trafia Damona, który mocno krwawi po lewej stronie czaszki. Piękny sierp „50K”, zaraz dokłada też niezły low kick. Jackson wygląda już naprawdę źle, choć wyprowadza dobrą serię na głowę przeciwnika. Atakuje Jackson, ale trafia go Dan Ige prawym na wątrobę i lewym na szczękę, gasząc światło!

Sprawdź!  Dana White ogłasza kolejną rywalkę Mackenzie Dern!

Oficjalny wynik: Dan Ige wygrywa przez KO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.