MMAUFC

Walka Normy Dumont z Erin Blanchfield odwołana. Karta walk jutrzejszego UFC z udziałem Gamrota pomniejszona o jeden pojedynek.

Jak podał na Twitterze jeden z użytkowników, co później zostało potwierdzone przez MMAJunkie.com, walka Normy Dumont z Erin Blachnfield zaplanowana na jutrzejszą galę UFC Vegas 23 została odwołana. Powodem anulowania pojedynku jest przekroczenie przez Dumont limitu kategorii koguciej o 3,5 funta.

Komisja NAC postanowiła zdjąć walkę zawodniczek z rozpiski jutrzejszego wydarzenia, mimo, iż menadżer Blanchfield poinformował, że jego zawodniczka zgodziła się stoczyć pojedynek z rywalką, która znacznie nie zmieściła się w limicie.

Dumont jest zawodniczką, która notorycznie nie potrafi zmieścić się w założonych limitach wagowych. Nie tak dawno również nie zrobiła wagi, kiedy to miała się bić w limicie kategorii koguciej z Ashlee Evans-Smith. Wtedy to do walki doszło, ale w dzień ważenia zawodniczka również 'przestrzeliła’ wymaganą wagę o 3,5 funta.

Sprawdź!  Błachowicz i tak wystąpiłby na UFC 282! Federacja znalazła chętnego na walkę z Polakiem

Pojedynek z Evans-Smith został wygrany przez Dumont jednogłośnie na punkty, ale w momencie, gdy zawodnik ma kolejny raz problem ze zmieszczeniem się w limicie, organizacja UFC – jak już zresztą bywało – może zażądać od zawodnika zmianę kategorii wagowej na wyższą, pod groźbą zerwania obowiązującego kontraktu.

Źródło: MMAJunkie.com

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.