MMAUFC

Aljamain Sterling podda się operacji. Rewanżowy pojedynek z Petrem Yanem odłożony w czasie.

Długa przerwa czeka mistrza kategorii koguciej Aljamaina Sterlinga. Amerykanin poinformował, że w przyszłym tygodniu leci do Los Angeles, by poddać się operacji. Ta wiadomość na pewno nie jest dobra ani dla dla czekającego na rewanż, byłego mistrza Petra Yana, ani dla prezydenta UFC – Dany White’a.

Od 10 lat Sterlingowi doskwiera kontuzja, która co jakiś czas daje o sobie znać. 15 kwietnia problem ma być rozwiązany, ponieważ Amerykanina czeka operacja szyi, w której lekarze wykryli przepukliny. Sterling wypowiedział się na temat daty ewentualnego powrotu po zabiegu.

Trzy miesiące to minimum. UFC powiedziało, że nie chce mnie wprowadzać do walki do momentu, aż nie będę w pełni sprawny. Październik byłby idealny, więc po pięciu miesiącach powinienem być w pełni zdrów. Mam też uraz bicepsa i ramienia w lewej ręce, ale to nie wymaga zabiegu, potrzebuje czasu.

Dana White niedawno powiedział, że będzie chciał jak najszybciej doprowadzić do rewanżu pomiędzy Sterlingiem, a Yanem, który stracił tytuł z powodu nielegalnego kolana w parterze w zeszłym miesiącu. Planu UFC muszą zostać jednak zmienione, bo nie wygląda na to, że Sterling szybko powróci do rywalizacji.

Sprawdź!  (VIDEO) Jake Paul wypuścił diss na Danę White'a! "Chciwa, stara, samotna dzi*ka"

Źródło: MMAFighting.com

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.