Boks

Zdenerwowany Kliczko z mocnym apelem do Rosjan! „Zaufaliście propagandzie! Nie ma dziś dobrych i złych Rosjan. Każdy tutaj nazywa was…”

Zdenerwowany Władimir Kliczko zamieścił na swoich social mediach nagranie, na którym w mocnych słowach zwrócił się bezpośrednio do rosyjskiego społeczeństwa.

Ukraina od 24 lutego broni się przed atakiem rosyjskich wojsk, które tracą coraz więcej żołnierzy oraz sprzętu. Niemal cały świat jednoczy się przeciwko okupantowi i nakłada na kraj kolejne sankcje, jednocześnie wspierając Ukrainę oraz uciekających przed wojną uchodźców.

Niestety wielu Rosjan wciąż popiera atak na Ukrainę. W dużej części ma na to wpływ propaganda. Rosyjscy dziennikarze mogą korzystać jedynie z informacji przekazanych przez rząd, a za ujawnianie tego, co dzieje się na Ukrainie grozi nawet 15 lat więzienia. Za samo korzystanie ze zwrotów „wojna” czy „inwazja” grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Władimir Kliczko postanowił zwrócić się do Rosjan i zaznaczył, że mimo propagandy mają oni świadomość tego, co dzieje się na Ukrainie, gdyż są w stałym kontakcie z żołnierzami. Apeluje do nich, by nie byli obojętni i reagowali w obliczu wojny.

– Oto wiadomość do tych Rosjan, którzy wciąż są w stanie myśleć. Imperialnymi ambicjami, zbrojną inwazją i barbarzyństwem waszej tak zwanej armii, zasialiście nienawiść na zawsze. Mówienie, że rząd rosyjski to jedna i rosyjskie społeczeństwo to drugie, jest nonsens. To wy zaufaliście nikczemnej propagandzie, nie wierząc w to, co mówili wam wasi przyjaciele i krewni z Ukrainy.

– To wy byliście cicho przez osiem lat, gdy wasz kraj okupował Krym i część Donbasu. To wy traktowaliście Ukraińców z arogancją i nie wierzyliście, że istnieje taki naród. To wy propagowaliście mity o nazizmie i inne absurdy. Wasi żołnierze to wasi mężowie i synowie, którzy teraz najechali Ukrainę. I wiecie o wszystkim. Dzwonicie do nich i pytacie, jak przebiega „misja”.

– Zapamiętajcie! My nie potrzebujemy wyzwolenia. Jesteśmy na swojej ziemi i budujemy swój własny kraj. I odniesiemy sukces! Ukraina to wolne państwo, które wybrało europejską, demokratyczną ścieżkę. Będziemy walczyć za nasz wybór. Dziś bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy zjednoczeni w tym dążeniu. To wy zabijacie nasze dzieci i bombardujecie nasze miasta, domy i równacie je z ziemią. Wiedzcie, że każdy z was jest nazywany tutaj orkiem.

– Nie ma dziś dobrych i złych Rosjan. Nie, kiedy milczycie i słuchacie propagandy szalonego dyktatora. Cały cywilizowany świat stoi dziś po stronie dzielnych Ukraińców. Cały świat podziwia, jak zbudowaliśmy nasz kraj. To będzie trudne, ale się nie poddamy, bo nie ma w nas strachu i wasza armia już to zrozumiała. Każde ultimatum, które stawiacie ludziom broniącym swojej ziemi, będzie porażką.

– Zapamiętajcie! Nieważne, jak mocno próbujecie zniszczyć Ukrainę i Ukraińców, kolejne próby będą niszczyć także wasz kraj. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Jeżeli nie chcecie skończyć w całkowitej izolacji, nie drżyjcie ze strachu lub obojętności! Bądźcie jak Ukraińcy i ratujcie swoje państwo. My nigdy się nie poddamy. Jestem dumnym z bycia Ukraińcem, reprezentantem silnego, kochającego wolność i heroicznego narodu. Chwała Ukrainie!

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Jest nowy termin walki Łukasza Różańskiego o pas mistrza świata WBC

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.