UFC

(VIDEO) UFC z okazji 28 urodzin przypomina pierwszą walkę w historii. Nokaut soccer kickiem i wybity ząb w 26 sekund!

Największa organizacja na świecie obchodzi swoje 28 urodziny. Z tej okazji UFC przypomniało pierwszy pojedynek, od którego wszystko się zaczęło.

12 listopada 1993 roku w Denver zorganizowana została pierwsza gala w historii UFC. Organizację założyli Art Davie i Rorion Gracie, który jest bratem legendarnego zawodnika Royce’a Gracie.

W pierwszym starciu w historii organizacji zawodnik savate z Holandii Gerard Gordeau zmierzył się z hawajskim zapaśnikiem sumo Teilą Tuli. Fighterzy walczyli bez podziału na kategorie wagowe, bez ochraniaczy na zęby i na gołe pięści.

Pomiędzy rywalami była ogromna różnica w warunkach fizycznych. Gordeau mierzący ponad 195 cm wszedł do klatki z wagą około 95 kilogramów. Natomiast jego rywal mający blisko 188 cm ważył aż 186 kilogramów. Niemal dwa razy tyle, co Gordeau.

Zawodnik savate nie miał jednak większych problemów z rywalem. Kiedy Tuli ruszył w jego kierunku, Gordeau cofnął się, wyprowadzając ciosy. Kiedy Tuli próbował podnieść się pod siatką, Holender wyprowadził mocnego soccer kicka.

Po kopnięciu rywalowi wypadł ząb. Fighter dobił go jeszcze jednym ciosem, zanim sędzia przerwał starcie. Tuli wstał i otarł zakrwawioną twarz, jednak sędzia uznał, że nie może dalszej walczyć.

Sprawdź!  Walczył o pas, a wyląduje w karcie wstępnej? Reyes wściekły na UFC!

W kolejnym pojedynku tego samego wieczoru Gordeau pokonał Kevina Rosiera. Następnie w finale turnieju zmierzył się z Roycem Gracie. Brazylijczyk poddał Holendra w minutę i 44 sekundy. Tym samym zwyciężył pierwszy historyczny turniej organizacji UFC.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.