High League

(VIDEO) Trener Raubo o zmarnowanym potencjale Szpilki: „Talent, który rzadko się spotyka. Na zawodowstwie mógłby zarabiać nie mniej niż wielkie gwiazdy – Usyk, Fury, Joshua”

Były trener Artura Szpilki został zapytany o nadchodzący pojedynek byłego pięściarza, w którym ten zmierzy się z Denisem Załęckim.

Już we wrześniu dojdzie do czwartej gali High League. Jedną z najbardziej wyczekiwanych walk jest starcie „Szpili” z „Bad Boyem”, które odbędzie się na zasadach MMA. Dla obu zawodników będzie to drugi pojedynek w mieszanych sztukach walki.

Głos w tej sprawie zabrał Zbigniew Raubo, trener w ostatnim czasie zyskał spory rozgłos w sieci, gdyż przygotowywał „Owcę” do walki w High League. To właśnie Raubo doprowadził Szpilkę do największego sukcesu w karierze amatorskiej, czyli wicemistrzostwa Europy w 2005 roku.

Trener Raubo szczerze o Szpilce

Trener wielokrotnie wypowiadał się na temat Artura Szpilki. Wspominał, że pięściarz zmarnował swój potencjał i zbyt szybko zrezygnował z wielkich wyników w sporcie. Kilka lat temu w jednym z wywiadów stwierdził nawet, że 17-letni Szpilka pokonałby 28-letniego Szpilkę, który zaczął popełniać te same błędy, co w przeszłości jego rywale.

Teraz w rozmowie z fansportu.pl zapytany o „Szpilę”, przyznał że gdyby w pełni wykorzystał swoje możliwości, to mógłby w zawodowym boksie zarabiać takie pieniądze, jak czołowi zawodnicy wagi ciężkiej.

Sprawdź!  (VIDEO) Będzie rewanż Denis Załęcki vs. Alan Kwieciński? "Bad Boy" zgodzi się pod jednym warunkiem!

Raubo jednocześnie podkreśla, że w żadnym stopniu nie interesują go walki byłego podopiecznego w innych formułach niż boks.

– Mnie to nie interesuje, ale Artura miejsce było w reprezentacji i na olimpiadzie. Gdyby zdobył kilka medali na światowych imprezach, mógłby przejść na zawodowstwo i wcale nie zarabiać mniej, jak dzisiaj wielkie gwiazdy: Usyk, Fury, czy Joshua. Talent, który rzadko się spotyka. Tego mi szkoda.

– (…) Pamiętam go od dzieciaka do kwalifikacji olimpijskich w Atenach, gdzie problematycznie przegrał. Dzisiaj te wszystkie jego występy MMA, czy jakieś freak fighty, to jest poza mną, mnie to nie interesuje, ja się z tym nie godzę.

Całą wypowiedź trenera Zbigniewa Raubo znajdziesz poniżej:

Kursy bukmacherskie na walkę Artur Szpilka vs Denis Załęcki

Galę HIGH League obstawisz wyłącznie u bukmachera eFortuna.pl! Na start przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Zasady są proste. Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, jeżeli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli tym razem typerskie przeczucie Cię zawiedzie otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Sprawdź!  Denis ostro o walce z Kubiszynem na High League 3! "Zwykły atencjusz! Dawno zamienił szacunek do siebie na pieniądze"

-> Gram z Fortuną! Odbieram bonus

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.