KSW

Szef KSW o debiucie Szpilki i walce z Radczenko! „Mogę powiedzieć, że jest naszym zawodnikiem”

Szef organizacji KSW Martin Lewandowski zabrał głos w sprawie głośnego debiutu Artura Szpilki, który od pewnego czasu planuje spróbować swoich sił w formule MMA.

„Szpila” to doświadczony pięściarza, który postanowił zamienić ring na klatkę. Od kilku miesięcy w różnych wywiadach jest pytany o kolejne starcie i odpowiada, że na 99 procent będzie to MMA. Wciąż jednak nie podał żadnych konkretów co do daty debiutu.

Szef KSW o debiucie Szpilki

Teraz w ostatnim wywiadzie dla Sportowe Fakty Martin Lewandowski zabrał głos w sprawie Szpilki. Uznał, że można go już nazwać zawodnikiem KSW, jednak wciąż są dogadywane szczegóły umowy.

– Mogę powiedzieć, że Artur Szpilka jest już naszym zawodnikiem. Chciałbym, żeby zadebiutował u nas jeszcze w tym roku, ale musimy brać pod uwagę inne oferty, jakie do niego wpływają. Liczę, że jego premierowa walka w naszej klatce może dojść do skutku na początku drugiego półrocza.

Dodał również, że chciałby, aby Szpilka toczył pojedynki wyłącznie w KSW w kategorii ciężkiej. Promotor i zawodnik wciąż rozmawiają na ten temat. Nie ma wątpliwości, że również duże organizacje freakowe byłyby zainteresowane pozyskaniem takiej gwiazdy.

Sprawdź!  Pudzianowski przebrany za szejka na wakacjach w Dubaju!? Zawodnik KSW wkręcił swoich kibiców: "Tanio ropy nie sprzedam"

– Ten punkt jest w trakcie negocjacji. Chcę, żeby był jedynie do naszej dyspozycji, bo to mnie jako promotora stawia w komfortowej sytuacji. Chcę planować jego starty z wyprzedzeniem i pewną koncepcją. Występy dla innych organizacji mogą to wszystko zachwiać. Liczę, że on zakorzeni się w KSW na dobre i będziemy mieć z niego pociechę.

Radczenko o walce ze Szpilką w KSW

Na koniec szef KSW odniósł się do ostatnich doniesień o tym, że potencjalnym rywalem Polaka będzie jego niedawny rywal Siergiej Radczenko. Promotor potwierdził, że jest to jedna z opcji, jednak ze względu na wojnę może mieć trudności w opuszczeniu kraju.

– Prowadzimy rozmowy, ale jesteśmy dopiero po wstępnych ustaleniach. Pamiętajmy o sytuacji w Ukrainie. Wyjazd z tego kraju jest obecnie utrudniony i musimy brać to pod uwagę.

Sam Radczenko kilka dni temu za pośrednictwem swojego Instagrama przekazał, że otrzymał propozycję od samego Szpilki i szefa KSW LewandowskiegoW tej chwili nie jest to oficjalna propozycja. Czekam na potwierdzenie i zgodę. Jestem gotowy – wyjaśnił.

Dla Szpilki nie będzie to łatwy pojedynek, gdyż Ukrainiec ma już za sobą debiut w MMA. Pokonał Ivana Rebera oraz Stanislava Lashkevisha. Natomiast w ostatnim starciu poniósł porażkę w walce z Giorgim Kubejashvilim.

Sprawdź!  Życiński o debiucie Szpilki w MMA: "Musiał coś wygrać, żeby dostać walkę z królem. Zleję go w jego dyscyplinie"

Źródło: Sportowe Fakty

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.