Bez kategorii

(VIDEO) Shavkat Rakhmonov wygrywa na 2 sekundy przed końcem rundy!

Tuż przed walką Mateusza Gamrota odbył się co-main event UFC Vegas 57 w dywizji półśredniej. Bardzo doświadczony Neil Magny spotkał się z niepokonanym finiszerem, Shavkatem Rakhmonovem!

Amerykanin Neil Magny po raz drugi już pojawił się w oktagonie w tym roku. „The Haitian Sensation” zwyciężył niejednogłośną decyzją z Maxem Griffinem, a kilka miesięcy wcześniej zdominował Geoffa Neala. Magny to wierny żołnierz Dany White’a – w federacji mierzy się nieprzerwanie od 2013 roku!

Jego rywalem na UFC Vegas 57 był niepokonany Shavkat Rakhmonov. Popularny „Nomad” stoczył 15 walk, a wszystkie z nich wygrał przed czasem. Dotychczas w największej federacji MMA na świecie spotkał się z Alexem „Cowboyem” Oliveirą i Michelem Prazeresem, których pokonał przez poddanie. W lutym obecnego roku w 4 minuty i 10 sekund skończył Carlstona Harrisa. Walka z Neilem Magnym była najtrudniejszym testem w karierze Rakhmonova.

-> Obstaw UFC Vegas 57 w STS!

Neil Magny vs. Shavkat Rakhmonov – relacja

Runda 1

Magny podchodzi z dużym respektem, szuka niskich kopnięć oraz middle kicka. Wyłapuje jego nogę Rakhmonov i z łatwością przewraca. Od razu przechodzi do półgardy i w defensywie Neil Magny. Kazach próbuje wyłączyć rękę Amerykanina, ten ucieka pod siatkę. Prostuje się „Nomad” i wyprowadza ciosy na głowę rywala. Magny trafia kilkoma upkickami, ale zaraz schodzi do niego oponent. Stara się odciągnąć przeciwnika Rakhmonov, prostuje się i spuszcza kolejne bomby na głowę Amerykanina! Mocny łokieć ze strony Kazacha, Magny szuka dźwigni na nogę. Rakhmonov dobrze się broni przed poddaniem, ale nie może wyprowadzić ciosów na głowę Magny’ego. Ten z kolei dalej szuka skrętówki, ale na koniec rundy doskakuje do niego Rakhmonov.

Sprawdź!  (VIDEO) Mateusz Gamrot WYGRYWA z Tsarukyanem! Fenomenalna walka na gali UFC Vegas 57!

Runda 2

Kazach od razu przechodzi do ofensywy, Neil Magny stara się odepchnąć oponenta kopnięciami. Niecelne obrotowe kopnięcie na brzuch w wykonaniu Rakhmonova i zapina klamrę na siatce. Nie daje się odwrócić „Nomad”, a po chwili sam podcina Amerykanina. Od razu prostuje się Kazach, wyłącza nogi rywala i przechodzi do pozycji bocznej. Magny nie daje rady odepchnąć się od siatki i wykorzystuje to Shavkat Rakhmonov. Sweepuje na drugą stronę, ale doświadczenie Amerykanina bierze górę i ciasno trzyma się przy Kazachu. Ten szuka dogodnej pozycji i wyprowadza pojedyncze ciosy na głowę rywala. Znów prostuje się „Nomad”, a Magny próbuje trafić go upkickami. Znów dosiada go Rakhmonov i zapina ciasną gilotynę na 10 sekund przed końcem! Neil Magny odklepuje!

Oficjalny werdykt: Shavkat Rakhmonov wygrywa przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.