Bez kategorii

(VIDEO) Josh Parisian gradobiciem w parterze kończy walkę z Alanem Baudot!

Na UFC Vegas 57 zobaczyliśmy też pojedynek w królewskiej kategorii wagowej. Zarówno Josh Parisian, jak i Alan Baudot próbowali powrócić na ścieżkę zwycięstw.

Josh Parisian, jak wielu innych zawodników, do największej federacji MMA na świecie dostał się przez Dana White’s Contender Series. W 2020 roku po ciężkim KO w 1. rundzie otrzymał kontrakt, po czym przegrał już w debiucie. Parker Porter kompletnie go zdominował, a następnie Amerykanin niejednogłośnie pokonał Roque Martineza. Niestety już pół roku później padł po TKO w 3. rundzie z rąk Don’Tale’a Mayesa.

Sporo gorzej radził sobie rywal Parisiana na UFC Vegas 57, Alan Baudot. Francuz już na dzień dobry otrzymał trudnego rywala – Tom Aspinall skończył go już 1:35 i kontynuował swoją drogę w górę rankingu. „Czarny Samuraj” z kolei przegrał z Rodrigo Nascimento, ale Brazylijczyk wpadł na dopingu, przez co wynik został zmieniony na No Contest. Ewentualna porażka na UFC Vegas 57 może oznaczać koniec Alana Baudot w federacji, bo po porażce przez jednogłośną decyzję z Parkerem Porterem, Francuz jest na straconej pozycji.

-> Obstaw UFC Vegas 57 w STS!

Sprawdź!  (VIDEO) Mateusz Gamrot WYGRYWA z Tsarukyanem! Fenomenalna walka na gali UFC Vegas 57!

Josh Parisian vs. Alan Baudot – relacja

Runda 1

Parisian od razu rozpoczął pracę prostymi. Baudot rusza z serią sierpów. Unika szarży oponenta, który szukał spinning backfista. Mocny low kick Amerykanina na nogę wykroczną. Odpowiada niskimi kopnięciami Francuz, choć są one raczej lekkie. Podchodzi „Czarny Samuraj” z kombinacją lewy prosty-prawy hak, ale jest niecelny. Zaraz ponownie atakuje, Parisian na siatce, ucieka i wyprowadza low kicki. Baudot podchodzi blisko, rywal ponownie szuka spinning backfista, ale wyłapuje przy tym bardzo celny i mocny podbródkowy! Pada na matę, doskakuje Francuz, ale Parisian ratuje się gardą. Szukał Kimury Amerykanin, z łatwością ucieka oponent. Dobrze kontroluje Josha Parisiana Alan Baudot, wyprowadza ciosy na jego głowę. Wraca na nogi Amerykanin, ale mocno krwawi! Latają sierpy, obaj zawodnicy niecelni, Parisian trafił front kickiem. Kolejny spinning backfist, tym razem w wykonaniu Francuza, łapie go w klincz Amerykanin i za moment obala! Zasypuje ciosami na siatce, ale ma za mało czasu na skończenie Alana Baudot.

Runda 2

Parisian otrzymał od trenerów instrukcje, by obalał Francuza, więc od razu skraca dystans. Mocno trafia go kontrujący Baudot, ale Parisian skutecznie obala! Zasypuje uderzeniami „Czarnego Samuraja”, który może się jedynie bronić. Skręca się Francuz, ale nie przestaje zasypywać go ciosami Josh Parisian. W końcu wraca na nogi Baudot, a przeciwnik od razu szuka klinczu. Amerykanin przewraca i szybko zdobywa dosiad! Zasłania głowę Alan, ale Parisian wyprowadza kolejne ciosy aż sędzia kończy walkę!

Oficjalny werdykt: Josh Parisian wygrywa przez TKO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.