Boks

(VIDEO) Odwrócił się od rywala i wyprowadzał ciosy w powietrze! Nie żyje pięściarz, który prosto z ringu trafił do szpitala

Niestety media obiegła informacja o śmierci kolejnego pięściarza, który prosto z ringu trafił do szpitala. Nagranie z jego ostatniej walki mrozi krew w żyłach.

24-letni Simiso Butheziz serią czterech zwycięstw w minioną sobotę stanął do walki o mistrzostwo Afryki organizacji WBF. W ostatniej rundzie jego rywal Siphesihle Mntungwa wypadł za liny, jednak po chwili wrócił na nogi.

Gdy sędzia wznowił pojedynek, pierwszy z pięściarzy całkowicie stracił świadomość. Odwrócił się w kierunku jednego z narożników i zaczął wyprowadzać ciosy w powietrze. Sędzia przerwał starcie i 24-latek został przetransportowany do szpitala.

24-letni pięściarz zmarł po walce

Na miejscu Simiso przeszedł badania i początkowo jego stan miał być stabilny, sytuacja jednak zmieniła się bardzo szybko i pięściarz z powodu urazu mózgu zapadł w śpiączkę. Zmarł w we wtorek 7 czerwca.

Bokserska federacja RPA wydała specjalne oświadczenie, w którym potwierdziła śmierć 24-latka – Z wielkim smutkiem dla Boxing South Africa i rodziny Buthelezi informujemy o śmierci Simiso Butheleziego, który zmarł ostatniej nocy 7 czerwca 2022 roku w szpitalu w Durbanie.

Źródło: Sportowe Fakty/Twitter

Sprawdź!  Kamila Wybrańczyk zabrała głos po przegranej Artura Szpilki: "Taki jest sport, po prostu ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Jesteśmy zdrowi, Artur jest..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.