Boks

(VIDEO) Mocny apel Usyka do Rosjan! „Nie walczycie z naszym rządem, wojskiem, tylko z ludźmi! To jest nasza ziemia!”

Ołeksandr Usyk po raz kolejny zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Za pośrednictwem swoich social mediów zwrócił się do rodaków oraz ponownie skierował swoje słowa do Władimira Putina.

Mistrz świata WBO, WBC, WBA i IBF w kategorii ciężkiej wrócił o swojej ojczyzny, kiedy tylko Rosja zaatakowała Ukrainę. Nad ranem 24 lutego na rozkaz Putina wojsko rozpoczęło bombardowanie naszych wschodnich sąsiadów. W mediach oskarżano Usyka, że uciekł z kraju.

Jeszcze tego samego dnia pięściarz wrócił z Wielkiej Brytanii na Ukrainę. Do kraju z Grecji powrócił także Wasyl Łomaczenko, który zdecydował się wstąpić do Batalionu Obrony Terytorialnej. Natomiast w Kijowie wciąż przebywają dwie legendy boksu Władimir i Witalij Kliczko.

Bracia Kliczko na bieżąco informują co dzieje się w stolicy, na której najbardziej zależy Putinowi. Kolejne media donoszą, że prezydent Rosji liczył na krótką kilkudniową wojnę, która zakończy się szybkim przejęciem władzy na Ukrainie. Nie spodziewał się, że ukraińskie wojska tak skuteczne będą bronić się przed jego armią.

Według ostatnich doniesień Putin zdecydował się wysłać do Kijowa 400 członków grupy Wagnera. Są to najemnicy, którzy na polecenie Kremla powadzą działania w miejscach konfliktów, gdzie Rosja oficjalnie nie jest zaangażowana. Ich zadaniem jest zabicie prezydenta Ukrainy i członków jego rządu.

Sprawdź!  Artur Szpilka odpowiada na zaczepki "Don Kasjo"! Freak fighter zapowiada, że znokautuje pięściarza

Ołeksandr Usyk, który już wcześniej apelował do Putina, postanowił ponownie skierować ważne słowa do Rosjan. Najpierw zaznaczył, że jest dumny z tego, skąd pochodzi, a następnie wyjaśnił, że Putin i jego wojska nie prowadzą wojny z rządem, tylko z obywatelami Ukrainy, którzy stawią im czoła.

– Drodzy Ukraińcy jesteście bardzo mocnym narodem! Jesteście najlepsi. Jestem dumny z was. Jestem dumny, że jestem Ukraińcem. Chcę wam podziękować.

Rosjanie. nie walczycie z naszym rządem, nie z naszą armią. Walczycie z naszymi ludźmi! Nie musicie nas uwalniać. Jesteśmy w domu, będziemy wolni, ponieważ to nasza ziemia. Wy przyszliście do nas, nie potrzebujemy was!

Źródło: Instagram

Sprawdź!  (VIDEO) Fighter MMA ciężko nokautuje na ulicy! Nie spodobało mu się, że mężczyzna pocałował swoją partnerkę! "Nie mogłem nie zareagować"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.