Boks

(VIDEO) Michał Cieślak przegrywa walkę o mistrzostwo świata! Lawrence Okolie broni pasa WBO

Za nami wyczekiwana gala w Londynie, podczas której Michał Cieślak zmierzył się z niepokonanym Lawrencem Okoliem. Niestety Polakowi nie udało się zdobyć tytułu mistrza świata.

W main evencie gali Michał Cieślak (21-2, 15 KO) stanął do walki o pas WBO w kategorii junior ciężkiej. W O2 Arenie zawalczył z aktualnym mistrzem Lawrencem Okoliem (18-0, 14 KO) który, mimo że zapowiadał ciężki nokaut, to nie był w stanie skończyć Polaka.

To była brudna, niezbyt piękna. Emocje odgrywały na pewno tutaj wielką rolę. Bardzo twarda walka z obu stron – tak podsumował walkę komentujący starcie Janusz Pindera.

Od początku pojedynku Okolie próbował atakować mocnymi ciosami. Zdenerwowanie po stronie brytyjskiej widzieliśmy zarówno w ringu, jak i w narożniku. Cieślak z czasem zaczął walczyć bardziej agresywnie, a Okolie nadal mimo rad trenerów nie mógł uspokoić starcia.

W piątej odsłonie Cieślak po mocnym ciosie przyklęknął i był liczony, jednak natychmiast powrócił na nogi. Przez całe starcie przyjął kilka silnych uderzeń i popisał się dużą wytrzymałością.

W kolejnych odsłonach widzieliśmy bardzo dużo szarpaniny i klinczu. Brytyjczyk cały czas unikał lewych sierpowych Cieślaka i schodził do klinczu, gdzie akcentował swoją przewagę, dzięki czemu na kartach punktowych wygrywał kolejne rundy.

Sprawdź!  Żona Usyka z ważnym apelem do Rosjanek! "Ratujcie swoje dzieci, bo tutaj na Ukrainie są tylko mięsem armatnim"

W ostatniej rundzie Cieślak próbował skończyć walkę przed czasem, gdyż wiedział, że to jego jedyna szansa na zwycięstwo. Niestety walka odbyła się na pełnym dystansie, a po 12 rundach Lawrence Okolie odniósł pewne zwycięstwo i po raz kolejny obronił mistrzowski tytuł.

Sędziowie punktowali 117-110, 116-111, 115-112 na korzyść Okoliego. Tym samym w swojej karierze pokonał już czwartego Polaka. Wcześniej przed czasem skończył Łukasza Rusiewicza, Nikodema Jeżewskiego i Krzysztofa Głowackiego.

Poniżej obejrzycie najlepsze momenty pojedynku Lawrence Okolie vs Michał Cieślak:

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.